Endonezya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
Endonezya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Endonezya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır? sorularına cevap bulmak amacıyla ayrıntılı bir yazı kaleme aldık. Umarım bu yazı ışığında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap bulursunuz.

Göz at ;

 1. Cakarta Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. Endonezya’da Gezilecek 10 Yer
 3. Endonezya Nerede?
 4. Endonezya Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 5. Endonezya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Endonezya veya resmi adıyla Endonezya Cumhuriyeti, Güneydoğu Asya’da yer alan takım adalardan oluşan bir ülkedir. Buraya ziyaret etmek isteyen Türk Vatandaşları vize almaları gerekir. Endonezya Vizesi almak çok zor değil.

Son zamanlarda yapılan anlaşmalarla bu daha da kolay hale gelmiştir. 2010 yıllında yapılan anlaşma ile  hava alanı veya liman gümrük kapılarından girişte en fazla 30 günlük vize alabilirsiniz.

Şimdi Endonezya Vizesi için gerekli evraklar, Endonezya’nın Türkiye’deki elçilik ve konsolosluk adresleri, Endonezya Vize Ücreti Ne Kadar ve Endonezya Vizesi kaç günde çıkar sorularını başlıklar halinde size sunmak istiyorum. Umarım merak ettiğiniz sorulara cevap bulursunuz. Yine de aklınıza takılan bir şey olursa ya da eklemek istediğiniz bir şey olursa yorum kısmında bize iletin.

1-Endonezya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Endonezya Konsolosluğu, vize randevu sistemi ile çalışmıyor. Evraklarınızla birlikte şahsen gidip iş günü içerinde başvuru yapmanız gerekir. Ya da hava alanı veya liman gümrük kapılarından girişte başvurabilirsiniz.

 1. Vize başvuru Formu
 2. En az Altı(6) aylık Pasaport
 3. İki (2)adet yeni çekilmiş  fotoğraf.
 4. Nüfus Müdürlüğü’nden alınmış orijinal ikametgah belgesi
 5. Gidiş-dönüş uçak bileti
 6. Otel rezervasyonu
 7. Varsa eski pasaport
 8. Maaş Bardosu
 9. Son 3 Ay içinde hareketli ve bakiyeli banka hesap cüzdanının FOTOKOPİSİ

2-Endonezya’nın Türkiye’deki Elçilik ve Konsolosluk Adresleri

Ülke Konsolosluğu Adres Tel Numarası
Endonezya Ankara Başkonsolosluğu Abdullah Cevdet sık. No:10 Çankaya 0312 438 21 90
Endonezya İstanbul Başkonsolosluğu Düğmeciler Mah. Düğmenciler Cad. No. 52, Eyüp İSTANBUL (0212) 674 86 86

3-Endonezya Vize Ücreti Ne Kadar?

Eskiden vize almak için 35 dolar ücret ödeniyordu. Fakat 2015 yıllında Endonezya Hükumeti vize ücretini kaldırdı. Buraya gitmek için vizeyi ücretsiz alabilirsiniz.

4-Endonezya Vizesi kaç günde çıkar?

Endonezya’ya gitmek için kapıda vize uygulaması yapılmaktadır. Buraya gittiğinizde kapıda vizeniz hemen alabiliyorsunuz.Fakat burada en fazla 30 gün vize alabiliyorsunuz. Daha uzun vize almak isterseniz Ankara ya da İstanbul Başkonsolosluğuna başvurup yaklaşık 3 iş gün içerinde vizenize kavuşabiliyorsunuz.

5-Endonezya Vize Başvuru Formu

Endonezya Başkonsolosluğu’na vize başvuru yapmak için formu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekir. Bu forma ulaşmak için linke tıklayıp formu indirip sistem üzerinde doldurabilirsiniz. İşte form linki << Endonezya Vize Başvuru Formu için tıklayınız.

Not: Bunlara ek olarak birkaç dipnot düşürmek istiyorum. Hatta özet desek yeridir. Bunları maddeler hallinde sunacağım şöyle ki;

 1. Normal pasaport sahipleri kapıda vize uygulamasıyla en fazla 30 güne kadar vize alabiliyor Gerekli evraklarla havaalanı veya gümrük kapılarında vizeyi kısa süre içerinde alabilirsiniz.
 2. Yeşil(Hususi), Gri(Hizmet) ve Siyah(Diplomatik) pasaport sahipleri 14 güne kadar vizesiz ülkeye giriş yapabilirler.
 3. Oturum, öğrenci veya uzun vize için ise Ankara’daki Büyükelçiliğe başvurmanız gerekir.

2 YORUMLAR

 1. Endonezya vize başvurusu yapan Kişi Çalışmıyor ise; başvuru sahibine seyahat masrafları için 1. dereceden sponsor olan akrabası tarafından, seyahat planının detaylarını ve seyahatin sponsoru olduğunu açıklayıcı Endonezya Vize Talep Dilekçesi hazırlanmalıdır. Ayrıca, sponsor kişinin mali ve mesleki durumunu belgeleyen evraklarla birlikte sunulmalıdır.

  Banka hesabım bloke olduğu için bu yolla Endonezya vizesi alabilir miyim?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here