Erzurum nerede
Erzurum nerede

Erzurum nerede? ve Erzurum Hangi Bölgede? Erzurum kenti, Doğu Anadolu Bölgesinde yer almakta olup, bölgenin en gelişmiş şehri ve aynı zamanda yıl içerisinde en fazla turist ağırlayan kenti diyebiliriz. Örneğin sadece 2017 yılında 400 bin civarında turist kente gelmiştir. 2018 yılında en az yüzde 20 artış beklenmektedir.

Toplamda 800 bin civarında bir nüfusa sahip olan kent, Türkiye’nin en büyük 29.kentidir. Özellikle kış sporunun yoğun olarak yapıldığı şehirde daha öncede Kış spor oyunları düzenlenmişti.

Göz at ;

  1. Erzurum Gezilecek Yerler
  2. Erzurum’da Gezilecek 10 Yer
  3. Erzurum Gece Hayatı
  4. Erzurum Hakkında, Hangi Bölgede ve Nüfusu
  5. Doğu Anadolu Bölgesi’nin Güzelliğini Yaşatan, Mutlaka Ziyaret Edilmesi Gereken 10 Yer
  6. Palandöken Gezilecek Yerler
  7. Erzurum Otelleri ve Erzurum Otel Fiyatları
  8. Erzurum Nerede?
  9. Erzurum Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?

Genel olarak çok fazla yatırım alan kentte ulaşım ağıda hayli gelişmiştir. Hemen her yerden otobüs firmaları kente geldiği gibi, Türkiye’nin önemli büyük şehirlerinden de, şehir merkezinde yer alan hava alanı vasıtasıyla yolcu taşımacılığı yapılmaktadır.

Erzurum Komşu İlleri

Erzurum’a komşu olan iller ise; Erzincan, Bayburt, Ağrı, Muş, Ardahan, Artvin ve Rize şehirleridir. Bölgesel konumunun önemini sebebiyle sürekli gelişmektedir. Ayrıca bünyesinde Atatürk Üniversitesi ve pek çok tarihi ve turistik yerler bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here