Fakıllı Mağarası Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti

Düzce ili, Akçakoca ilçe sınırında bulunan Fakıllı Mağarası, Kültür ve Tabiat Varlığı Koruma Genel Müdürlüğü tarafından birinci dereceden doğal sit alanı ilan edilip, koruma altına alınmıştır.

Yaklaşık 1012 metre uzunluğunda olan mağaranın 350 metresi ziyarete açıktır. Mağara içinde çeşitli yönlere giden galeriler içinde yer alan sarkıt ve dikitler dikkat çekmektedir. Beyaz odalar olarak anılan bölgeler damlataş bakımından oldukça zengindir. Fakıllı Mağarasının havası astım hastalığına iyi geldiği söylenmektedir. Doğal güzelliği ile dikkat çeken Fakıllı Mağarası görülmesi gereken doğal güzelliklerdendir.  Fakıllı Mağarasının çevresi piknik alanı olarak kullanılmaktadır. Mağarayı gezdikten sonra burada dinlenebilirsiniz.

Fakıllı Mağarası Nerede?

Fakıllı Mağarası, Düzce’nin Akçakoca ilçe merkezine bağlı Fakıllı Köyünde bulunur. Akçakoca ilçe merkezine 8 km uzaklıkta bulunur.

Fakıllı Mağarası Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için ilk başta Akçakoca ilçe merkezine ulaşmak gerekir. Akçakoca ilçesi Düzce il merkezine 37 km uzaklıkta yer almaktadır.  Akçakoca ilçesi Ankara veya İstanbul illerimizden tem otoyolu ile ulaşılabilir. Ya da Düzce merkezden kalkan otobüslerle buraya ulaşılabilir. İlçe merkezinden mağaraya şahsi aracınızla veya tur otobüsleriyle ulaşım sağlayabilir.

Fakıllı Mağarası Giriş Ücreti

Fakıllı Mağarası giriş ücreti 3 TL’dir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz