Güngören

Çatalca Yarımadasında yer alan Güngören; İstanbul’un en küçük ilçesidir. Metropol semti olmasından dolayı kırsal bölgesi ve köyü yoktur. Küçük bir ilçe olmasına rağmen nüfusu kalabalıktır. Güngören’de gezilecek tarihi ve doğal yerler şunlardır:

Genç Osman Camii: Av meraklısı olan Osmanlı Padişahı Genç Osman tarafından Güngören’e av köşkü, camii ve hamam yaptırmıştır. Sonraki dönemlerde çıkan siyasi olaylar sonucunda av köşkü ve hamam yıkılmıştır. Günümüze sadece camii sağlam olarak ulaşmıştır.  Güngören’de bulunan tarihi Genç Osman Camisini ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Genç Osman Camii
Genç Osman Camii

Yeniçeri Ocağı: Güngören ilçesinde bulunmaktadır. Orhan Gazi zamanında yapılmıştır. Osmanlı Devleti zamanında asker yetiştirmek amacı ile yapılmıştır. Tarihi Yeniçeri Ocağı heybetli görüntüsü, süslemeleri ile günümüze kadar sağlam olarak ulaşmıştır.

Aziz Paşa Mesire Yeri: İstanbul’un en çok tercih edilen piknik alanlarından biri olan Aziz Paşa mesire yeri Güngören ilçesinin Kemerburgaz semtinde bulunmaktadır. Yeşil tabiatı, bol oksijenli havası ile gelenlere keyifli anlar yaşatan mesire yeri aynı zamanda çok sayıda etkinliklerin düzenlendiği yerdir. Burada bulunan kafeteryada temiz havada oturabilir ya da mangal yakarak piknik yapabilirsiniz.

1-İstanbul Gezi Rehberi

2-İstanbul’da Gezilecek 30 Yer

3-İstanbul’da gezilecek 10 Yer

4-İstanbul Gece Hayatı

5-İstanbul Otelleri ve İstanbul Otel Fiyatları

Güngören Aziz Paşa Mesire Yeri
Güngören Aziz Paşa Mesire Yeri
Güngören Hangi Şehirde
Güngören Hangi Şehirde
Güngören Hangi Yakada
Güngören Hangi Yakada
Güngören Haritası
Güngören Haritası
Güngören Nasıl Gidilir
Güngören Nasıl Gidilir
Güngören Nerede
Güngören Nerede
Güngören
Güngören

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here