Güzelbahçe

İzmir merkezine 24 km uzaklıkta bulunmaktadır. Yeşil ve mavinin uyumlu tabiatı ile deniz kıyısında bulunan Güzelbahçe; İzmir’in sevimli bir ilçesidir. Yaz aylarında çok sayıda ziyaretçi alan Güzelbahçe taze balıkları ile balık yemek isteyenlerin uğrak yeridir. Yaz aylarında sahil boyunca kurulu olan balık restoranları hiç boş durmaz.

Güzelbahçe Gezilecek Yerler

Turistlik bir yer olan Güzelbahçe’nin dikkat çeken yönleri sahil yolları, yeşil tabiatı, bisiklet ve yürüyüş parkurları, sade tek katlı evleri, balık ve et restoranları ve otantik pazarlarıdır. Güzelbahçe’ye gittiğinizde gezebileceğiniz yerler şunlardır:

  1. Güzelbahçe Gezilecek Yerler
  2. Güzelbahçe Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
  3. İzmir Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?
  4. İzmir Gezilecek Yerler
  5. İzmir Gece Hayatı
  6. İzmir’de Gezilecek 10 Yer
  7. Kordon Boyu Nerede, Nasıl Gidilir
  8. İzmir Karagöl Tabiat Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti
  9. İzmir Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
  10. İzmir Sasalı Doğal Yaşam Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri, Giriş Ücreti
Güzelbahçe Hangi Şehirde
Güzelbahçe Hangi Şehirde
Güzelbahçe Harita
Güzelbahçe Harita
Güzelbahçe Nasıl Gidilir
Güzelbahçe Nasıl Gidilir

İnkaya Mağarası: Güzelbahçe’ye bağlı Yeşil Köyde bulunmaktadır. Kocadağ’ın yamacında bulunan mağaraya ulaşmak için yürümek gerekiyor. Zorlu ve yorucu bir yolculuk sonucunda ulaştığınız mağaranın eşsiz görüntüsünü gördüğünüzde bütün yorgunluğunuz gidecektir.

Girişte dik bir yamaçtan indikten sonra geniş bir salona varacaksınız. Harika bir görünüme sahip bu mağarada daha önce yapılan çalışmalarda eski zamanlarda yerleşim olduğu bilgisine ulaşılmıştır.

İnkaya Mağarası Nasıl Gidilir
İnkaya Mağarası Nasıl Gidilir
İnkaya Mağarası Nerede
İnkaya Mağarası Nerede
İnkaya Mağarası
İnkaya Mağarası

Küçükkaya Köyü: Güzelbahçe’nin bir Yörük köyüdür. Keçileri ile ünlü olan bu köy aynı zamanda imece usulü yaptığı etkinliklerle de ünlüdür.

Her yıl köy halkı tarafından keçi kırkma şenlikleri yapılır. Yaz aylarında yapılan bu şenliğin amacı imece usulü keçi kırkmaktadır. Yöresel yemekler yapılır, türküler söylenerek her gün birinin keçileri imece usulü ile kırpılır.

Bu güzel dayanışmaya ve Yörük kültürüne şahit olmak istiyorsanız buraya uğramanızı tavsiye ederim.

Küçükkaya Köyü
Küçükkaya Köyü

Yaka Otantik Pazarı: Yaka mahallesinde Pazar günleri kurulan bir pazardır. İzmir dört tarafından ziyaretçi alan bu pazarın en önemli özelliği üretici pazarı olmasıdır. Sadece Güzelbahçe’de ikamet eden kişilerin ürünleri satılır.

Bundan dolayı hiçbir katkı maddesi olmayan doğal ve taze meyve sebze, zeytin, reçel, köy ekmeği, turşu, bal, bakliyat ve yöresel tatlar gibi birçok ürünler bulunmaktadır. Bu pazarda yiyecek, içecek dışında el emeği göz nuru el işleri, tablolar, cam süslemeleri gibi dikkat çekici ürünler de satılmaktadır.

Bu pazarda sağlığa zararlı hiçbir şey bulamazsınız. Tamamı doğal ürünlerden oluşan mis kokuları ile etrafı saran ve diğer pazarlara göre daha uygun fiyata sahip olan bu pazarı ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Yaka Otantik Pazarı
Yaka Otantik Pazarı

Güzelbahçe sahilinde balık tutabilir ya da burada satılan taze balıklardan satın alabilirsiniz. Ayrıca her yıl Güzelbahçe’de paraşüt ile atlama etkinlikleri yapılmaktadır. Bu etkinliklere katılabilir ya da bu etkinlikleri izleyebilirsiniz.

Güzelbahçe Nerede
Güzelbahçe Nerede
Güzelbahçe Sahil
Güzelbahçe Sahil
Güzelbahçe
Güzelbahçe

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz