Hazindak Yaylası Nerede, Nasıl Gidilir?

Rize ili, Çamlıhemşin ilçe sınırında bulunan Hazindak Yaylası, 1967 m yükseklikte bulunan ve harika manzarasıyla göz kamaştıran bir Karadeniz Yaylasıdır.

Rize’nin güzel yaylalarından biri olup yaklaşık 25-30 tane ev bulunmaktadır. Burada bulunan evlerin mimari yapısı oldukça süslüdür. Bu yönüyle diğer yaylalardan farklıdır. Yayla’nın diğer bir özelliği ise Otantik yapısı tamamen korunan bu yayla manzarası oldukça güzel bir yerdedir. Yaz aylarında huzur aramak isteyenlerin uğradığı bir yerdir.

Hazindak Yaylası Nerede?

Hazindak Yaylası veya Hazindağ Yaylası olarak bilinen bu yayla, Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Yaylaköy Köyünde bulunur. Rize il merkezine yaklaşık 92 km, Çamlıhemşin ilçe merkezine ise yaklaşık 44 km uzaklıkta bulunur.

Hazindak Yaylası Nasıl Gidilir?

Hazindak Yaylası’na araba veya belli bir yerden sonra yürüyerek ulaşabilirsiniz. Sakın yanlış anlamayın. Yaylaya kadar yol var fakat yol hem toprak yol olup hem de patikalardan geçmek oldukça sıkıntılıdır. Bu nedenle Çamlıhemşin ilçesinden arabanızla yola çıkıp Şenyuva Köyü’nden Pokut Yaylası’na varıp burada 1-2 saatlik patika yoldan yürüyerek ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here