Kanada Nerededir
Kanada Nerededir

Kanada Nerededir? – Kanada Kuzey Amerika Kıtasının en kuzeyinde yer alan bir ülkedir. 9.984.670 kilometrekarelik yüz ölçümüne sahip olan Kanada Ülkesi yüzölçümü bakımından dünyanın ikinci en büyük ülkesidir.

Kanada Nerededir?

Kanada Ülkesi Kuzey Amerika’nın büyük bir kısmını kaplamaktadır. Doğuda Atlas Okyanusu, batıda Pasifik Okyanusu ve kuzeyde Atlantik Okyanusuna kadar uzanan Kanada Ülkesi güneyde Amerika Birleşik Devletleri, kuzeybatıda Alaska ile komşudur.

Göz at ;

  1. Ottawa Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Kanada’da gezilecek 10 Yer
  3. Kanada Nerede?
  4. Kanada’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Kanada Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  6. Kanada Vatandaşı Nasıl Olunur, Nasıl Gidilir?

Parlamenter demokrasi ve anayasal monarşi ile yönetilen Kanada Ülkesi bir federasyon devletidir. 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşan Kanada ülkesinin başkenti Ottawa şehridir. Ülkenin resmi dili İngilizce ve Fransızcadır. Düşünce ve inanç özgürlüğüne sahip olan Kanada ülke nüfusunun büyük bir çoğunluğu Hristiyanlık dinine mensuptur.

Ülkenin yaklaşık yüzde 23’ünü hiçbir dine inanmayanlar oluşturmaktadır. Önemli bir turizm merkezi olan Kanada ülkesini ziyaret etmek için her mevsim uygundur. Kanada ülkesinin başkenti olan Ottawa şehrine İstanbul çıkışlı direkt ve aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here