Karaburun İzmir

İzmir şehir merkezine 106 km uzaklıkta bulunmaktadır. İzmir’e bağlı bir ilçe olan Karaburun; İzmir’in en küçük ilçesidir. Bozulmamış doğası, iklimi ve tertemiz denizi ile ülkemizde doğal özelliklerini kaybetmemiş nadir yerlerdendir. Bu doğal güzelliğe sahip Karaburun’un denizi o kadar temiz ki istediğiniz her yerde denize girebilirsiniz. Doğal plajlara sahip Karaburun’da mavi bayrak ödülünü almış iki plajı bulunmaktadır. Mavi bayrak ödülü alan Akvaryum plajı ve Bodrum plajıdır.

Denizin temizliği ve berraklığından dolayı su altı sporları için de uygundur. Dalıcıların gözde yer olan Karaburun Yarımadasında tüplü ve tüpsüz dalış yapmak mümkün. Karaburun’da olta ve tekne ile balık tutmanın keyfine varabilirsiniz. Deniz manzarasına sahip çok sayıda lokanta ve kafe bulunan Karaburun sakin yapısı ile dikkat çekmektedir.

Karaburun’un Mordoğan beldesi; Karaburun’un sakin yapısından farklı hareketli bir balıkçı kasabasıdır. Karaburun’a 20 km uzaklıkta bulunan Mordoğan gece kulüpleri ve eğlence mekanları ile hareketli bir yerdir. Ayrıca limanında çok sayıda restoran ve kafe bulunmaktadır. Doğal güzelliğe ve sakin bir yapıya sahip bu ilçede sakin bir tatil yapabilirsiniz.

Karaburun İzmir Nerede Nasıl Gidilir
Karaburun İzmir Nerede Nasıl Gidilir
Karaburun İzmir
Karaburun İzmir

NOT

Karaburun Otelleri ve Karaburun Otel Fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Karaburun Otelleri ve Karaburun Otel Fiyatları

Göz at;

  1. Mordoğan Gezi Rehberi
  2. Mordoğan Otelleri ve Mordoğan Otel Fiyatları
  3. Karaburun Otelleri ve Karaburun Otel Fiyatları
  4. İzmir Gezi Rehberi
  5. İzmir’de Gezilecek 10 Yer
  6. İzmir Gece Hayatı
  7. İzmir Otelleri ve İzmir Otel Fiyatları
  8. İzmir Balayı Otelleri ve Paketleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here