Kaymakdonduran Mesire Yeri

İstanbul ilimizin Beykoz İlçesinde bulunan Temiz havası ve soğuk suyu  ile bilinen Kaymakdonduran Mesire yerine götüreceğiz sizi.

Kaymakdonduran Mesire Yeri-Beykoz

650 metre karelik bir alanda bulunan bu mesire yeri daha adım atar atmaz şehrin kalabalığında o sessizliği ve yaz mevsiminde bulunan kavurucu güneşin karşısında serin bir hava ile karşılaşıyorsunuz. Sonbahar da geldiğinizde ise burada bulunan kestaneleri görebilirsiniz.

Kaymakdonduran Mesire Yeri-Kestane Ağaçları

200 yıllık Kestane ağaçların arasında kurulan mesire yerine kafa dinleyip ya da sevdikleri ile güzel bir gün geçirmek isteyenlerin adresidir. Burada kurulan masaların yanına eşyalarınızı bırakıp biraz yürüyüş yaptıktan sonra gelip mangalınızı yakabilirsiniz. Mangaldan sonra bir semaver çayına da yok demesiniz. Hele bir de manzaraya karşı o çayı içmek herkese nasip olmaz. Yolunuz düşerse mutlaka gelmelisiniz.

Kaymakdonduran Mesire Yeri.

Ulaşım: Beykoz – Akbaba Köyü istikametinden 3 kilometre sonra mesire yeri sapağı, 1 kilometre sonra da giriş bölümü yer alır. 5 dakika uzaklıkta stabilize yolla rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Not: Kaymakdonduran mersiye alanına giriş ücreti 5 TL’dir. Ziyaret Saatleri ise sabah saat 09:00 ile 09:30 saatlerinden akşam saat 24:00’a kadardır.

Kaymakdonduran Mesire Yeri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here