Kocaeli Nerede
Kocaeli Nerede

Kocaeli Nerede? ve Kocaeli Hangi Bölgede? Kocaeli kenti, hem Karadeniz sahiline hemde Marmara denizine sahili olan ve Marmara bölgesinde yer alan Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisidir.

Kocaeli Hangi Bölgede

Kocaeli kenti Marmara bölgesinde yer almaktadır. Özellikle Bursa ve İstanbul illerinden sonra bölgesinin 1.8 milyon nüfusuyla en büyük kentidir. Tam bir sanayi ve endüstri şehridir.

Göz at ;

 1. Kocaeli Gezilecek Yerler
 2. Kocaeli Gece Hayatı
 3. Kocaeli’de Gezilecek 10 Yer
 4. Maşukiye Gezilecek Yerler
 5. Gebze Gezilecek Yerler
 6. İzmit Gezilecek Yerler
 7. Marmara Bölgesinde Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
 8. Darıca Hayvanat Bahçesi Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti
 9. Kocaeli Hangi Bölgede, Nüfusu ve Nereye Bağlı
 10. Kocaeli Nerede?
 11. Kocaeli Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?
 12. Maşukiye Nerede, Nasıl Gidilir
 13. Maşukiye Otelleri ve Maşukiye otel fiyatları

Bünyesinde yer alan Kocaeli Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi sayesinde kış aylarında öğrenci yoğunluğu hayli fazla olmaktadır. Kenti çok sayıda tarihi ve turistik merkezide bulunmaktadır. Yani sadece bir sanayi şehri değil aynı zamanda doğal yaşamı ve gezilecek yerleri çok fazladır.

Özellikle; Sapanca Gölü, Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı, Selim Sırrı Paşa Konağı, Gayret Gemi Müzesi ve Kocaeli Bilim Merkezi gibi ön planda olan yerlerini mutlaka görmelisiniz. Daha önce sizler için hazırladığımız Kocaeli Gezilecek Yerler isimli yazımızı mutlaka okuyunuz.

Kocaeli Komşu İlleri

Kocaeli kenti komşu olan diğer iller ise şöyledir; İstanbul, Sakarya, Bursa ve Yalova şehirleri. Kente geldiğiniz zaman özellikle Sapanca gölünü ve Kış aylarında iseniz Kartepe Kayak Merkezini ziyaret etmelisiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here