Küçüksu Kasrı İstanbul

Küçüksu Kasrı veya Göksu Kasrı İstanbul ilimizin Beykoz ilçesine bağlı Küçüksu semtinde yer almaktadır. Boğaziçi’nde Beykoz- Üsküdar sahilinde bulunur. gezilecek yerler listesine eklenecek bir mekandır.

Küçüksu Kasrı

İstanbul Küçüksu Kasrı

Küçüksu Kasrı 1856 yıllında Sultan Abdülmecit tarafından Nigoğos Balyan’a yaptırılmış harika bbir saraydır.  1751 yıllında hizmette açılmıştır. Padişahın has bahçesi olarak da bilinmektedir. Padişahın dinlendiği yer olarak bilinir.

Göksu (Küçüksu) Kasrý, Ýstanbul

Bu saray 3 katlıdır. Birçok kez yıkılıp tekrar günün teknolojisiyle yapılmıştır. Sarayın mimarisi ve etrafında doğal güzelliklerin birleşmesi ile ortaya harika bir görüntü çıkmaktadır. Küçüksu Kasrı’nın bu kadar güzel kılan detaylar arasında  birde parmaklıklar, şadırvanlı havuz, iç dekorasyon, süslemeler ve kabartma tekniği ile yapılan kısımlar bulunmaktadır.

Küçüksu Kasrı mimarisi

4.Murat zamanında gümüş selvi olarak isimlendiren bu alan tarihin değişik zamanlarında değişik amaçlar için kullanılmıştır. Cumhuriyet döneminde Devlet konuk evi olarak kullanılan Küçüksu kasrı, 1996 yılında müze saray konumuna getirilmiş ve ziyarete açılmıştır. Bu yapının olduğu yerde birçok mekan bulunmaktadır. Buraya yolunuz düşerse mutlaka kahvaltı yapmayı deneyiniz.

Küçüksu Kasrı İstanbul

Küçüksu Kasrı Nerede, Nasıl Gidilir?

Buraya Üsküdar – Beykoz arası çalışan araçlar, Beykoz yönünde ilerleyen otobüs seçenekleri ile, Kadıköy – Rasathane arasında çalışan 14R, 15E numaralı otobüslerden biriyle buraya ulaşabilirsiniz.

Küçüksu Kasrı Ziyaret Saat ve Günleri

Pazartesi ve Perşembe günleri hariç her gün 09:00 – 17:00 arasında ziyaret edilebilirsiniz.

Küçüksu Kasrı Giriş Ücreti

Tam bilet 5, indirimli bilet 2.5 Lira’dır.

Küçüksu Kasrı iç görüntüsü
Küçüksu Kasrı boğaz
Küçüksu Kasrı Beykoz

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here