Küp Aladağ Şelalesi Nerede, Nasıl Gidilir?
Küp Aladağ Şelalesi Nerede, Nasıl Gidilir?

Adana ili, Aladağ ilçe sınırında yer alan Küp Aladağ Şelalesi, Çevresindeki yaban hayatı ve muazzam güzellikleriyle gezilip görülmesi gereken harika bir yerdir.

Birbirinden güzel 10 şelaleden oluşan Küp Şelaleleri, mutlaka gezilip görülmesi gereken bir yerdir. Son yıllarda yapılan çalışmalarla burası farklı bir renge bürünmüştür. Yıl boyunca çok sayıda yerli ve yabancı turist tarafında ziyaret edilmektedir.

Her mevsim farklı bir renge bürünen şelale kesinlikle görülmeye değerdir. Huzur veren ormanları, kuş sesleri ve şelalenin harika manzarası, ziyaretçilere muazzam bir gün yaşatmaktadır. Burada yürüyüş yollar, yüzmek için küçük göletler ve piknik yapmak amacıyla harika alanlar bulunur. Sevdiklerinizle huzurlu bir gün için mutlaka burayı tercih etmelisiniz.

Küp Aladağ Şelalesi Nerede, Nasıl Gidilir?

Küp Şelaleleri, Adana’nın Aladağ ilçesine bağlı Küp Köyünde bulunur. Bu şelale, Aladağ ilçe merkezine yaklaşık 37 km uzaklıkta bulunur. Buraya ulaşmak için şahsi aracınızla Kozan ilçesine varmadan sola dönüp burada Mansurlu yönüne devam edip tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here