Marmaris Aşıklar Yolu Nerede, Nasıl Gidilir?

Muğla ili, Marmaris ilçe sınırında bulunan Eski Marmaris yolu veya halk arasında Aşıklar yolu olarak bilinen bu güzergah herkesin gelip görmesi gereken bir yerdir.

Aşıklar Yolu Nerede

Bu yol, Yeşilçam filmlerinin unutulmaz birçok sahnesi burada çekilmiştir. Bu yol aslında uzunca bir yol olup  etrafı okaliptus ağaçları ile donanmış.(1938 yıllında dönemin Muğla Valisi Recai Güreli döneminde 700 okaliptus ağacı dikmiştir. )

Bu ağaçlar Avustralya ya has ve nadir yetişen bir ağaç türüdür. Marmaris ilçesine gelen her bireyin mutlaka uğraması gereken bir yerdir. Özellikle Aşk kavramına inan insanların görmesi gereken bir yerdir. Zira bu yol ile ilgili birçok farklı rivayet anlatılmaktadır. Tabi ben bunların hepsine anlatamayacağım.

Fakat size bir iki tane popüler rivayeti anlatmak istiyorum. Bunlardan ilki şöyledir. Bu yol üzerinde yürüdüğünüzde karşınıza çıkan karşı cinsteki birine aşık oluyorsunuz.

Diğer bir rivayet ise şöyledir. Bu yol üzerinde bulunan ağaçlardan birine sarılırsanız eşiniz de bu ağaçlar gibi uzun boylu olur. Ayrıca aşkınız da bu ağaçlar gibi uzun olur. Tabi bunlar birer hikayeden ibarettir. Fakat inanıp inanmak size kalmıştır.

Belki inandığınız için gerçekleşebilir. Fakat size tavsiyem buraya özellikle eşiniz veya sevgilinizle gelip yol boyunca el ele tutuşup ağaçların altında yürüyebilirsiniz.

Tabi bunu yaparken bol bol fotoğraf da çekmeyi unutmayın. Buraya her yıl çok sayıda kişi ziyaret etmektedir. Özellikle buraya yaz aylarında yerli ve yabancılar tarafında yürüyüş yolu olarak kullanılmaktadır. Bu yol üzerinde  Düğün fotoğrafları, klipler, filmler çekilmektedir.


Göz at ;

 1. Marmaris Gezilecek Yerler
 2. Marmaris Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 3. Marmaris Kalesi Nerede, Nasıl Gidilir
 4. Marmaris Gece Hayatı
 5. Marmaris Atlantis Suparkı
 6. Marmaris Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti
 7. Marmaris Saklı Göl
 8. Marmaris Milli Parkı Nerede, Nasıl Gidilir
 9. Marmaris Aşıklar Yolu
 10. Marmaris Boncuk Koyu
 11. Marmaris Otelleri ve Marmaris Otel Fiyatları
 12. Netsel Marmaris Marina
 13. Marmaris Balayı Otelleri ve Marmaris Balayı Otel Fiyatları
 14. Marmaris Atatürk Parkı
 15. Muğla Gezilecek Yerler
 16. Muğla’da Gezilecek 10 Yer
 17. Muğla Gece Hayatı
 18. Muğla Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 19. Ege’de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
 20. Ölüdeniz Nerede, Nasıl Gidilir
 21. Muğla Otelleri ve Muğla Otel Fiyatları

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz