Nesin Matematik Köyü Nerede, Nasıl Gidilir?
Nesin Matematik Köyü Nerede, Nasıl Gidilir?

İzmir ili, Selçuk ilçe sınırında yer alan Nesin Matematik Köyü, yaklaşık 55 dönümlük arazi üzerine Nesin vakfı tarafında Mayıs 2007 tarihinde kurulan bir matematik köyüdür.

İzmir Selçuk’taki Şirince köyüne oldukça yakın olan Nesin Matematik Köyü, mutlaka gezilip görülmesi gereken bir eğitim yuvasıdır.

Buraya yıl boyunca çok sayıda eğitimci, gezgin ve öğrenci gelmektedir. Buraya 7’den 70’e çok sayıda kişi matematik öğrenmek ve Matematiği sevmek için gelir. Bu köyün kurucusu olan Ali Nesin’de burada ders vermektedir.

Yeşillikler içinde bulunan köyde; huzur, Harika zeytin ağaçları, internet ve matematik var. Buraya gelip köyü gezip köyün harika havasını sorabilirsiniz.

Ayrıca temel matematikten üst düzey matematiğe kadar ders grupları var. Bu köyde her şey imece usullü yapılmaktadır. Durumu kötü olan öğrencilere ücretsiz matematik dersi verilmektedir. Buraya gelen birçok kişinin Matematiğe karşı fikri değişmektedir. Buraya eğitim almak veya gezmek için mutlaka uğramalısınız.

Nesin Matematik Köyü Nerede, Nasıl Gidilir?

Nesin Matematik Köyü, İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı bir köydür. Şirince köyüne yaklaşık 1 km uzaklıkta bulunur.

Buraya ulaşmak için birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekleri tek tek ele almak isterim. Şöyle ki;

 • İZBAN ile ulaşmak için; Karşıyaka, Halkapınar, Alsancak veya diğer İZBAN istasyonlarından Tepeköy’e gelip, buradan Selçuk yönüne aktarma yapılıyor. Selçuk ilçesine geldikten sonra Burada minibüsle Nesin Matematik Köyü’ne ulaşım sağlayabilirsiniz.
 • Otobüsle ulaşmak için; İzmir Otogarından kalkan Selçuk otobüsleriyle yaklaşık 40 dakika sonra Selçuk merkezine ulaşılır. Selçuk’da Şirince’ye giden minibüsler bulunur. Bu minibüslerle çok rahat bir şekilde Nesin Matematik Köyü’ne ulaşım sağlayabilirsiniz.
 • Özel aracınızla Ulaşmak için; İzmir-Aydın Otoyolundan ilerleyip Selçuk ilçesine ulaşın. Selçuk girişinde sağ tarafta bulunan Shell petrol istasyonunun hemen geçince sol tarafta tabelaları takip ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Göz at ;

 1. Selçuk Gezilecek Yerler
 2. Selçuk Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 3. Selçuk Otelleri
 4. Şirince Köyü Nerede, Nasıl Gidilir?
 5. Çamlık Buharlı Lokomotif Müzesi
 6. Nesin Matematik Köyü
 7. Efes Kuretler Caddesi
 8. Selçuk Yaşar Müzesi Ve Sanat Galerisi
 9. Efes Teras Evler
 10. Selçuk Efes Müzesi
 11. Selçuk Liman Caddesi
 12. İzmir Gezilecek Yerler
 13. İzmir Gece Hayatı
 14. İzmir’de Gezilecek 10 Yer
 15. Kordon Boyu Nerede, Nasıl Gidilir
 16. İzmir Karagöl Tabiat Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti
 17. İzmir Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 18. İzmir Sasalı Doğal Yaşam Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri, Giriş Ücreti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz