Ortaca

Ortaca; Muğla’ya bağlı bir ilçedir. Ortaca ilçesi; Fethiye ve Marmaris’in arasında bulunmasından dolayı Ortaca ismini almıştır. Ortaca ilçesi Muğla il merkezine 78 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ortanca ilçesinde çok sayıda doğal güzelliğe sahip yerler bulunmaktadır.

Dalyan: Ortaca ilçe merkezine 12 km uzaklıkta bulunan dalyan Beldesi önemli turizm yerlerindedir. Dalyan Beldesinde yer alan Dalyan Gölü tüm zenginlikleri içinde barındırmaktadır. Dalyan Gölünün çevresinde kırışıklıklara  ve cilde iyi gelen çamur banyosu yapılmaktadır. Tekne ile Dalyan Gölü üzerinde çamur banyosu yapılan bu yere ulaşabilirsiniz. Ayrıca Dalyan ilçesinde bulunan antik kenti ve tarihi yapıları ziyaret edebilirsiniz.

Dalyan Kral Kaya Mezarları: Ortaca ilçesinde yer alan Kaunos Antik Kentinin en görkemli yapısı olan Kral Kaya Mezarları görülmesi gereken yerlerdendir. Yüksek dağların içine oyularak yapılan bu tarihi mezarlar krallar için yapıldığı tahmin edilmektedir. Günümüze kadar sağlam olarak ulaşan bu görkemli tarihi mezarlar görülmesi gereken eserlerdendir.

İztuzu Plajı: Ortaca ilçesinde yer alan İztuzu Plajı Dalyan Beldesinin yakınlarında bulunmaktadır.4.5 km uzunluğa sahip İztuzu Plajı Caretta Caretta Kaplumbağalarının yumurtlama alanı olmasından dolayı Kaplumbağa Plajı olarak da anılmaktadır. Tertemiz sulara sahip İztuzu Plajında denizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

1-Muğla Gezi Rehberi

2-Muğla’da Gezilecek 10 Yer

3-Muğla Gece Hayatı

4-Muğla Otelleri ve Muğla Otel Fiyatları

5-Muğla Balayı Otelleri ve Paketler

İztuzu Plajı Hangi Şehirde
İztuzu Plajı Nasıl Gidilir
İztuzu Plajı Nerede
İztuzu Plajı

Sarıgerme Plajı: Ortaca ilçesinde Sarıgerme mevkinde yer alan Sarıgerme Plajı 12 km uzunluğu, kumsalı, temiz denizi ve ormanlar ile kaplı çevresi ile dikkat çekmektedir. Sarıgerme Plajında denizin tadını doyasıya çıkarabilir ve güzel bir tatil yapabilirsiniz.

Muğla Ortaca
Ortaca Hangi Şehirde
Ortaca Haritası
Ortaca Merkez
Ortaca Nasıl Gidilir
Ortaca Nerede
Ortaca

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz