Otağtepe Nerede, Nasıl Gidilir?
Otağtepe Nerede, Nasıl Gidilir?

Halk arasında Fatih Korusu veya Otağtepe Parkı olarak bilinen TEMA Vehbi Koç Doğa Kültür Merkezi, mutlaka gezilip görülmesi gereken bir alandır.

İstanbul ili, Beykoz ilçe sınırında yer alan Otağtepe, boğaza hakim bir tepede ziyaretçiler harika bir görsel şölen sunmaktadır. Bu tepeye çıkıp şehrin harika manzarasını izleyebilirsiniz. Ayrıca burada piknik yapabilirsiniz. İstanbul’un en güzel bölgelerinden biri olarak bilinmektedir. Muazzam fotoğraf kareleri yakalamak için de oldukça iyi bir yerdir.

Burada TEMA Vakfı ürünlerinin ve seradaki bitkilerin satıldığı bir bölüm, Sera, Seyir Terasları, Gezi Yolları, Nilüfer Gölü ve Taş Köprü, Oturma ve Gölge Elemanları, Su Sarnıcı ve otopark bulunur. Bana göre buraya yolunuz düşerse bu tarihi ve doğal güzellikleriyle bilinen parkı mutlaka ziyaret edin derim.

Otağtepe Nerede, Nasıl Gidilir?

Halk arasında Fatih Korusu veya Otağtepe Parkı olarak bilinen TEMA Vehbi Koç Doğa Kültür Merkezi, İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı Kavacık Semtinde bulunur. Buraya ulaşmak için farklı seçenekler bulunur. Bu seçenekleri liste halinde size sunmak isterim. Şöyle ki;

  1. Kadıköy’den 14M, Üsküdar’dan 15M numaralı İETT otobüs hattı ile buraya ulaşım sağlayabilirsiniz.
  2. Beykoz sarı minübüsleri ile buraya ulaşım sağlayabilirsiniz.
  3. Cevizlibağ’dan kalkan 500T numaralı otobüs hattına binip Fatih Sultan Mehmet köprüden sonraki ilk durak olan Kavacık’ta inip buraya ulaşım sağlayabilirsiniz.
  4. Buraya özel aracınızla ulaşmak için köprüyü geçtikten sonra ilk çıkış olan Kavacık çıkışından çıkıp ilk sağ ve üçüncü sola dönerek ulaşabilirsiniz.

Otağtepe Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Otağtepe Girişi ücretsizdir. Sadece otopark ücreti ödemelisiniz. Bunun dışında her gün burayı  09.00 – 19.30 saatleri arasında bu parkı ziyaret edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here