Pazarlar

Pazarlar ilçesi Kütahya ilimize bağlı 13 ilçesinden biridir. İlçe şehir merkezine 125 km uzaklıktadır. Uşak ilimize ise 64 km uzaklıktadır. Buraya gitmek için şehir merkezinden yada Uşak ilimizden buraya ulaşabilirsiniz.

Kütahya’nın İlçeleri

Pazarlar denince hemen aklımıza Kiraz,Vişne, elma ve Turşuluk biberleri gelir. Hele vişnesi dünyanın en kalitelisidir. Burada Dokuma olarak Halıcılık yapılır. Sadece ülkemizde değil dünyada birçok pazarda alıcı bulur. İlçemizin tek bir sorunu var. O da şu ilçemizde bu kadar güzel şeyler var ama ilçemizin ismi duyulmuyor. Bilinmiyor. Ve en önemlisi de marka olmuyor. Bunun sebebi ise şudur. İlçemiz Kütahya ilimize çok uzaktır. Daha Uşak ilimize yakındır. Bütün işlerini Uşak da halledilir. Halıları Uşak halısı diye pazarlarda satılır. İlçede yaşayan yöre halkı Uşak’a bağlanmak istiyorlar. İlçemiz sürekli başka ilçelerin gölgesinde kalmaktadır.

Pazarlar

İlçemizin 250 yıllık tarihi vardır. İlçemiz 7 farklı köyün birleşmesi ile oluşmuştur. İsmini de bu 7 ortak köyün birleşmesi ile oluşmuştur. İlçe iyi bir yönetimle marka haline gelecektir. Bu şirin ilçemiz her yıl göç vermektedir. Bunun önüne geçilmelidir. İlçemiz 2016 yıllı itibariyle toplam nüfusu 5.239’dır.

Pazarlar.
Pazarlar Nerede
Pazarlar Merkez
Pazarlar Hangi Şehirde

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz