Pena Sarayı( Palace de Pena)
Pena Sarayı( Palace de Pena)

Pena Sarayı Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap vermek amacıyla bu yazıyı kaleme aldık. Umarım bu yazı ile birlikte merak ettiğiniz sorulara cevap bulursunuz.

Başkent Lizbon’un Sintra bölgesinde yer alan Pena Sarayı, 1836-1854 yılları arasında inşa edilen tarihi bir yapıdır. Bu yapı; rengarenk yapısı, özel bahçesi ve farklı mimari yapısı ile sanki masaldan fırlamış hissi vermektedir.

Renkli ve popüler Pena Sarayı, Almanya’nın Neuschwanstein’ı anımsatan fantastik bir yapıdır.  Portekiz kraliyet ailesinin yazlık dinlenme yeri olarak hizmet veren Pena’nın Sarayı, egzotik ağaçlar, bitkiler ve çiçekler içeren ormanlık parklarla çevrilidir. Bu saray 1995 yıllında UNESCO Dünya Miras Listesinde yerini almıştır. Buraya yıl boyunca çok sayıda kişi tarafında ziyaret edilmektedir. Buraya yolunuz düşerse mutlaka bu yapıyı ziyaret edin derim.

 Pena Sarayı Nerede, Nasıl Gidilir?

Pena Sarayı, Başkent Lizbon’un Sintra bölgesinde bulunur. Sintra tren istasyonunun sağ tarafında bulunan otobüs durağından 434 numaralı otobüse binip saraya ulaşabilirsiniz.

Göz At;

 1. Lizbon Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. Portekiz’in En Güzel 11 Oteli
 3. Portekiz’de Gezilecek 10 Yer
 4. Portekiz Nerede?
 5. Portekiz’in Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 6. Portekiz Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 7. Lizbon Gece Hayatı
 8. Lizbon Gezilecek Yerler
 9. Mesih Manastırı
 10. Pena Sarayı
 11. Regaliera sarayı
 12. Keşifler Anıtı
 13. São Jorge Kalesi
 14. Ticaret Meydanı
 15. Jeronimos Manastırı
 16. Sintra Gezi Rehberi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here