Porsuk Çayı ve Adalar Bölgesi Nerede, Nasıl Gidilir?

Sakarya Nehrinin bir kolu olan 450 km uzunluğa sahip Porsuk Çayı Odunpazarı ilçesinde yer almaktadır. İlçe merkezini ikiye bölen Porsuk Çayının kent merkezinde kalan bölümlerine adalar denir. Porsuk Çayında gondol ile ilçe merkezinde gezebilirsiniz. Bu bölge Öğrencilerin sıkça uğradığı Eskişehir’in hareketli bölgelerinden biridir. Burada çok sayıda cafe ve restoran bulunmaktadır. Aynı zamanda Porsuk çayı üzerinde  bot ve gondol turları yapılmaktadır.

Porsuk Çayı Ve Adalar Bölgesi Nerede?

Porsuk Çayı,  kuzeyinde Tepebaşı, güneyinde ise Odunpazarı ilçesi bulunur. Odunpazarı ilçesini ikiye bölmüştür. Adalar bölgesi ise kent merkezinde bulunur.  Doktorlar Caddesi ile Atatürk Caddesi arasındadır.

Porsuk Çayı ve Adalar Bölgesi Nasıl Gidilir?

Buraya gitmek için birçok seçenek bulunur. İster toplu taşıma araçları kullanarak giderseniz isterseniz şahsi aracınızla giderseniz. Fakat şahsi aracınızla gittiğinizde park sorunu yaşayabilirsiniz. Toplu taşıma araçları kullanarak buraya daha rahat ulaşabilirsiniz. Buraya toplu taşıma aracı olarak tramvay kullanabilirsiniz. İsmet İnönü ve çarşı tramvay duraklarını kullanarak buraya çok rahat ulaşmanız mümkündür. Yine Odunpazarı evlerin olduğu bölgede buraya yürüyerek 10-15 dakikada ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here