gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Portekiz Nerededir? – Portekiz Avrupa kıtasının en batısında İber Yarımadası üzerinde yer alan bir Avrupa ülkesidir. Portekiz ülkesinin doğusunda ve kuzeyinde İspanya, batısında Atlas Okyanusu bulunmaktadır.

Portekiz Nerededir?

Atlas Okyanusunun Kuzey Yarım Kürede bulunan Madeira ve Azorlar Adaları Portekiz ülkesinin bir parçasıdır. Portekiz Ülkesi turkuaz plajları, muazzam doğası, tarihi mekânları ve zengin kültürü ile oldukça gelişmiş bir ülkedir. Portekiz ülkesinde UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınmış birçok tarihi bölge bulunmaktadır.

Portekiz’de Gezilecek 10 Yer

Portekiz Ülkesi 18 bölge ve 308 belediyeden oluşmaktadır. Cumhuriyet sistemi ile yönetilen Portekiz ülkesinin başkenti Lizbon şehridir. Lizbon şehri aynı zamanda Portekiz ülkesinin kültürel ve ekonomi merkezidir.

Göz at ;

  1. Lizbon Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Portekiz’in En Güzel 11 Oteli
  3. Portekiz’de Gezilecek 10 Yer
  4. Portekiz Nerede?
  5. Portekiz’in Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  6. Portekiz Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  7. Lizbon Gece Hayatı
  8. Lizbon Gezilecek Yerler

Ülkenin para birimi Euro’dur. Portekiz ülkesinin resmi dili Portekizcedir. Ayrıca ülkede İngilizce, İtalyanca, Almanca ve İspanyolca dilleri de konuşulmaktadır.

Portekiz’in En Güzel 11 Oteli

Portekiz ülke nüfusunun yüzde 81’i Hristiyanlık dininin Katolik mezhebine mensuptur. Ülke nüfusunun yüzde yedisi ateist, geri kalan kısmını ise Protestanlar, Müslümanlar ve Hindular oluşturmaktadır.  Portekiz ülkesinin kuzeyi ılıman, güneyi ise sıcak bir iklime sahiptir. Portekiz Ülkesi her mevsim ziyaret edilebilir. Portekiz vize isteyen ülkeler arasındadır. Portekiz’e Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here