Predjama Sarayı(Kalesi)
Predjama Sarayı(Kalesi)

Predjama Sarayı Nerede, Nasıl Gidilir?– Slovenya’nın Postojna bölgesinde yer alan Predjama Sarayı, Rönesans döneminde inşa edilen tarihi bir kaledir.

Bir dağın eteğinde mağaranın girişinde inşa edilen bu kale, gerek görüntüsü gerek manzarası ve gerekse mimarisi oldukça dikkat çekmektedir. Dışarıdan bakıldığında oldukça etkileyici görünüyor. Bu kale bulunduğu konum itibariyle tarihte işgal edilme oranı en az yerlerden biridir. Kalenin içine girdiğinizde kat kat muazzam odalar bulunur. Burada yer alan odaların bir kısmı dehşet saçarken bazı odaları da hayranlık uyandırmaktadır. Buraya yolunuz düşerse mutlaka bu kaleyi ziyaret edin. Kaleyi ziyaret etmeden geri dönerseniz kesinlikle pişman olursunuz. Kalenin dışında 12 dilde hizmet veren bir ses kılavuzu var.  Bu kılavuzla personel size ücretsiz hizmet sunacaktır.

Predjama Sarayı Nerede, Nasıl Gidilir?

Predjama Sarayı, Slovenya’nın Postojna belediyesine bağlı Predjama köyü yakınlarında bulunur. Buraya ulaşmak için ülkemizden kalkan uçaklarla başkent Ljubljana kentine gelin. Burada karayolu ile  Postojna  bölgesine geçin burada hizmet veren turlarla anlaşıp kaleyi ziyaret edebilirsiniz. Yaz sezonunda burada ücretsiz hizmet veren servisler bulunur. Bu servislerle de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Göz at ;

 1. Ljubljana Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. Slovenya’da Gezilecek 10 Yer
 3. Slovenya’nın Başkenti Şehirleri ve Bölgeleri
 4. Slovenya Nerede?
 5. Slovenya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 6. Sacrario dei Caduti di Caporetto
 7. Celje Şatosu
 8. Aziz George’un Parish Kilisesi
 9. Piran Şehir Surları
 10. Tartini Meydanı
 11. Aziz Nikolas Katedrali
 12. Ljubljana Kalesi
 13. Preseren Meydanı
 14. Üçlü Köprü(Triple Bridge)
 15. Predjama Sarayı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here