Roma Otelleri ve Roma Otel Fiyatları
Roma Otelleri ve Roma Otel Fiyatları

Roma Otelleri ve Roma Otel Fiyatları hakkında ayrıntılı bir makale kaleme aldık. Bu makale iş ve tatil seyahatinizde size yol arkadaşı olacaktır. Sorularınız için yorum kısmında bizimle iletişime geçin.

Roma, İtalya Yarımadasının ortasında yedi tepe üzerinde kurulmuş olup, İtalya’nın başkentidir. Daha çok tarihi yapılarıyla bilinir. Buraya yıl boyunca dünyanın birçok yerinde turist akın eder. Buraya gelen turistler konaklama yönünden pek sıkıntı çekmezler. Çünkü şehrin birçok bölgesinde çok sayıda konaklama alanı bulunur.

Bunları da okumalısın ;

 1. Roma Gezilecek Yerler
 2. Roma Otelleri ve Roma Otel Fiyatları
 3. Roma Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 4. Roma Gece Hayatı
 5. Roma Terminiden Fiumicino Havalananına Ulaşım Nasıl Gidilir
 6. Roma şehir içi ulaşım
 7. İtalyanın En Güzel 10 Gölü
 8. Kuzey İtalya’da Gezilecek 10 Yer
 9. Milan Gezilecek Yerler
 10. Venedik Gezilecek Yerler
 11. Venedik Gece Hayatı
 12. Venedik Otelleri ve Venedik Otel Fiyatları
 13. Floransa Gezilecek Yerler
 14. Floransa Gece Hayatı
 15. Floransa Roma Arası Ulaşım, Nasıl Gidilir
 16. Milano Gece Hayatı
 17. İtalya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 18. İtalyanın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 19. İtalya Nerede?

Burada bulunan oteller oldukça şık ve konforludur. Şehir merkezinden uzaklaştıkça otel fiyatları da düşer. Bana göre buraya gittiğinizde konaklama olarak seçmeniz gereken  bölge var. Bunlar; Antik Roma, Modern Roma ve Vatikan bölgesidir. Şimdi burada bulanan bazı konaklama alanlarını size tavsiye etmek istiyorum. Şöyle ki;

Roma Otelleri ve Roma Otel Fiyatları

1-Er Centurione: Roma’da yer alan bu otel, 5 yıldızlı lüks ve konforlu bir otel olup burada bulunan birçok tarihi yapıya da oldukça yakın bir konumda bulunur. Birbirinden harika 6 odasıyla konuklarına hizmet sunmaktadır. Burada konaklamak için gecelik oda fiyatı 500-1000 Euro arasında ücret ödemeniz gerekir.

2-Grand Hotel De La Minerve: Roma’nın Pantheon beldesinde yer alan bu otel, konuklarına harika hizmetler sunmaktadır. Otel bünyesinde Teras, fitness merkezi ve restoran bulunur. Tarihi lüks bir binada konuklarını en iyi şekilde ağırlamaktadır. Burada konaklamak için gecelik oda fiyatı 450-900 Euro arasında ücret ödemeniz gerekir.

3-Grand Hotel Palace Rome: Roma’nın Via Veneto Caddesinde yer alan bu otel, 5 yıldızlı lüks tasarımlı harika bir yerdir. Otel bünyesinde başta SPA sağlık merkezi olmak üzere çok sayıda hizmet olanağı sunmaktadır. Burada konaklamak için gecelik oda fiyatı 400-820 Euro arasında ücret ödemeniz gerekir.

4-NH Collection Palazzo Cinquecento: Roma’nın Merkez İstasyon bölgesinde yer alan bu otel, konuklarına harika hizmet olanakları sunmaktadır. Otelin odaları harika manzaralı olup konuklarına keyifli anlar sunmaktadır. Burada konaklamak için gecelik oda fiyatı 350-750 Euro arasında ücret ödemeniz gerekir.

5-Aldrovandi Villa BorgheseRoma kent merkezinde yer alan bu otel, konuklarına harika hizmetler sunmaktadır. 5 yıldızlı lüks ve konforlu bu otelde konaklamak için gecelik 300-700 Euro arasında ücret ödemeniz gerekir. Otele gelen herkes memnun bir şekilde ayrılmaktadır.

Şimdi ise daha uygun fiyatta bulunan otel önerilerimize bakalım.

1-Villa Teresa: Roma’nın Via di Castel Giubileo caddesinde bulunur. 1 yıldızlı olan otelin odaları oldukça temiz görünmektedir. Burada konaklamak için gecelik oda fiyatı 25-75 Euro arasında ücret ödemeniz gerekir.

2-Overseas B&B: Roma’nın Merkez İstasyon bölgesinde bulunur. Harika bir manzarası bulunur. Evcil hayvanları da kabul etmektedir. Burada konaklamak için gecelik oda fiyatı 30-80 Euro arasında ücret ödemeniz gerekir.

3-Hotel Marsala: Roma’nın Merkez İstasyon bölgesinde yer alan bu otel, harika bir şehir manzarasına sahiptir. Burada konaklamak için gecelik oda fiyatı 35-85 Euro arasında ücret ödemeniz gerekir.

4-Hotel Kriss: Roma’nın Nomentano bölgesinde yer alan bu otel, 3 yıldızlı olup konuklarına harika hizmetler sunmaktadır. Odaları oldukça şık ve konforludur. Burada konaklamak için gecelik oda fiyatı 40-90 EUro arasında ücret ödemeniz gerekir.

5-Hotel Octavia: Roma’nın Trionfale bölgesinde yer alan bu otel, konuklarına harika hizmet olanakları sunmaktadır. 3 yıldızlı olan bu otel bünyesinde harika lezzetleri sunan bir restoran bulunur. Ayrıca evcil hayvanda kabul eden bu otelde konaklamak için gecelik oda fiyatı 45-95 Euro arasında ücret ödemeniz gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz