PAYLAŞ
İtalya Nerededir
İtalya Nerededir

İtalya Nerededir? – İtalya Güney Avrupa’da Akdeniz kıyısında yer alan bir yarımada ülkesidir. İtalya kuzeyde Fransa, Slovenya, Avusturya ve İsviçre ile sınır komşusudur. İtalya yaklaşık 302 bin metrekare yüz ölçümüne sahiptir.

İtalya Nerededir?

İtalya Avrupa Birliği ve NATO’nun kurucu ve önde gelen üyelerindendir. Avrupa’nın kültürel ve tarihi mirası açısından en önemli ülkelerinden biridir. Akdeniz’in en büyük adası olan Sardunya ve Sicilya Adaları İtalya ülkesinde bulunmaktadır. 20 bölgeden oluşan İtalya ülkesinin başkenti Lazio Bölgesi’nde yer alan Roma şehridir.

İtalyan içinde bağımsız iki Avrupa Yakası olan Vatikan ve San Marino bulunmaktadır. İtalya ülkesinin resmi dili İtalyancadır. Ülkede İtalyanca dışında Fransızca, İngilizce ve İspanyolca da konuşulan diller arasındadır. İtalyan halkının büyük bir çoğunluğu Hıristiyanlık dininin Roma Katolik kilisesine mensuptur. İtalya ülkesini gezmek için en uygun dönem Nisan ve ekim ayları arasıdır. İtalya’ya İstanbul ve Ankara’dan haftanın her günü uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here