gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Venedik Gece Hayatı, Geceleri ve Eğlence Hayatı  denilince  şüphesiz akla ilk gelen yer San Marco Meydanı ve çevresidir. Bu meydan çevresinde birçok gece mekanı bulunur. Bu mekanlarda eğlence sabaha kadar devam eder.

Venedik, Kuzeydoğu İtalya’da kanallarla birbirine bağlanmış 118 adanın üzerinde kurulan harika muazzam bir kenttir.  Bu kente çok sayıda turist gelmektedir. Suyun ortasında bulunan kent turistlere çok cazip gelmektedir. Buraya gezip tozmak için mutlaka gidilmeli harika bir şehir. Fakat şehrin yaş ortalaması yüksek olduğu için gece hayatı pek parlak değildir. Şehrin Lido Bölgesinde  birçok bar ve cafe bulunmaktadır. Burada bulunan mekanlara takılabilirsiniz. İster bu bölgede isterse San Marco Meydanı ve çevresine gidin burada bulunan mekanlar daha pub tarzında mekanlardır. Burada sadece bir tane rock cafe bulunur. Burada bulunan mekanlara da genelde gençler takılır. Şimdi şehirde bulunan bazı mekanlara göz atalım.

VENEDİK GECE HAYATI VE GECE KULÜPLERİ

Akropol

Lido bölgesinde bulunan bu mekan bölgenin en popüler mekanlarından biridir. Buraya gelirseniz çok güzel bir gece yaşarsınız. Her gece farklı bir parti düzenlenir. Çok hoş vakit geçirebilirsiniz. Harika bir yer tavsiye edilir.

Adres: Lungomare G. Marconi, 22 Lido, Venedik, İtalya

Venice Jazz Club

Şehirde bulunan bu mekan saat 19:00’da açılıyor. İlk açıldığında oturup harika yemekler deneyebilirsiniz. Saat 21:00 gibi burada konserler başlıyor. Buraya dünyaca ünlü ses sanatçıları gelir. Harika müzik eşliğinde sabaha kadar eğlenebilirsiniz. Perşembe ve pazar günleri dışında her zaman açıktır.

Adres: Dorsoduro 3102 | Ponte dei Pugni, S.MargheritaVenedik, İtalya
Telefon: +39 340 150 4985

Bacaro Jazz

Venedik merkezinde bulunur. İlk içeri girdiğinizde gözünüz tavana ilişiyor. Tavanda tamamen rengarenk sütyenlerle kaplıdır. Harika çalışanları var. Çok sıcak kanlı ve samimi insanlardır. Ayrıca burada canlı müzik gayet iyidir.

Adres: San Marco 5546Venedik, İtalya

Telefon: +39 041 528 5249

Cafe Noir

Venedik kent merkezinde bulunan bu cafe bir harika. Tüm gün açık olup gündüzleri size cafe veya restoran görevi görse de gece bir bara dönüşmektedir. Burada oturup güzel saatler geçirebilirsiniz.

Adres: Dorsoduro 3805, Crosera San PantalonVenedik, İtalya

Piccolo Mondo Music Dance

Şehrin en ünlü dans ve eğlence merkezidir. Buraya gelenler dans için gelirler. Sabah 04:00’e kadar gönüllerince dans edebilirsiniz.

Adres: Dorsoduro, 1056/a, 30100 Venezia VE, İtalya
Telefon: +39 329 167 1250

Osteria da Codroma

Şehrin en gözde mekanlarından biridir. Buraya gelenler harika saatler yaşayabilir. Özellikle çocuklu aileler için vazgeçilmez mekanlardır. Buraya yolunuz düşerse kesinlikle uğramalısınız.

Adres: Dorsoduro, 2540, 30100 Venezia VE, İtalya

Telefon: +39 041 524 6789

Skyline Rooftop Bar

Vendik şehrinde geceleri en hareketli barlarından biridir. Bu barda birçok farklı içki seçeneği sunuyor. Burada içkilerinizi yudumlarken gecenin rahatına bakıyorsunuz.

Adres: Via Giudecca, 810, 30133 Venezia VE, İtalya

Telefon: +39 041 272 3316

Molocinque

Bu mekana gelenler daha çok kalabalıktan uzaklaşmak için gelirler. Daha rahat ve eğlenceli bir gece için burayı seçerler. Ortam ve çalışanlar harikadır. Tavsiye edilir.

Adres: Via Elettricità, 8, 30175 Venezia VE, İtalya

Telefon: +39 333 295 1536

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here