gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Roma  Gece Hayatı, Geceleri ve Eğlence Hayatı  denilince  şüphesiz akla ilk gelen yer “Testaccio Bölgesi” dir. Bu bölgede gece hayatı için çok sayıda mekan bulunur. Bu mekanlarda gece eğlencesi sabaha kadar son hızı ile devam etmektedir.

Roma bilindiği üzere İtalya’nın bir şehridir. Roma Tiber ve Aniane  nehirleri arasında bulunur. Daha çok tarihi ve kültürü ile bilinir. Birçok medeniyette ev sahipliği yapmıştır. Şehirde çok sayıda tarihi yapı bulunur. Bu yapıları görmek için dünyanın birçok yerinde buraya turist akın etmektedir.

Bunları da okumalısın ;

 1. Roma Gezilecek Yerler
 2. Roma Otelleri ve Roma Otel Fiyatları
 3. Roma Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 4. Roma Gece Hayatı
 5. Roma Terminiden Fiumicino Havalananına Ulaşım Nasıl Gidilir
 6. Roma şehir içi ulaşım
 7. İtalyanın En Güzel 10 Gölü
 8. Kuzey İtalya’da Gezilecek 10 Yer
 9. Milan Gezilecek Yerler
 10. Venedik Gezilecek Yerler
 11. Venedik Gece Hayatı
 12. Venedik Otelleri ve Venedik Otel Fiyatları
 13. Floransa Gezilecek Yerler
 14. Floransa Gece Hayatı
 15. Floransa Roma Arası Ulaşım, Nasıl Gidilir
 16. Milano Gece Hayatı
 17. İtalya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 18. İtalyanın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 19. İtalya Nerede?

Buraya gelen turistler gün içerisinde tarihi yapıları ve doğal güzellikleri gezer. Gece olunca da eğlence için mekanların yolunu tutarlar. Burada çok parlak ve hareketli bir gece hayatı yaşanmaktadır. Şimdi size gece mekanlarına geçmeden önce şehrin gece hayatı ile ilgili bir iki küçük tavsiyede bulunmak istiyorum.

 • İtalyan halkı biraz tembel olduklarından dolayı öğleden sonra uykuya dalarlar. Gece 22:00’den önce de pek uyanmazlar. Yani anlayacağınız gece 22:00’den önce gece mekanları açılmaz. Bu saatten önce gece eğlencesine gitmeyin
 • Roma’da gece hayatı biraz pahalıdır. Paranız yeterli değilse gece mekanlarına gitmeyin. Ya da daha ucuz olanlarına gidin. Daha sonra sıkıntı yaşamayın.
 • Roma gece hayatı öncesinde bir plan yapmanız lazım. Burada bulunan birçok gece mekanında kıyafet zorunluğu var. Gece kulübüne katılmanız için mutlaka bir şık elbiseniz olması lazım.
 • Roma’da gece kulüplerin sayısı az barların sayısı daha çoktur. Gece kulüpleri genelde hepsi çok iyi. Barlar konusunda araştırma yapmanızı öneririm.
 • Roma’da “San Lorenzo Bölgesi” bulunmaktadır. Bu bölgede turistler değilde daha çok İtalyan halkı eğlenmektedir. Burada kendilerine özgü bir çok gece eğlencesi bulunmaktadır. Bu bölgedeki mekanlar daha ucuz fiyatta eğlenebiliyorsunuz. Özellikle burada bulunan On The Rox Bar‘ında uygun bir fiyatta güzel bir gece geçirebilirsiniz. Fakat bu mekana şık bir elbise gitmenizi tavsiye ederim.

Şimdi de şehirde bulunan gece mekanlarına bakalım. Burada bulunan mekanlara yolunuz düşerse ve bu mekanlarda ilginç bir anınız olursa yorum kısımında bizimle paylaşın.

Roma Eğlence Hayatı

Anima Club

Gecenin ilk saatlerinde burayı tercih edenler yaklaşık %40 indirimle girebiliyorsunuz. Girer girmez Altın kaplamaları göz kamaştırmaktadır. Giriş kısımında bir dans pisti bulunur. Burada sabaha kadar çılgınlar gibi canlı müzik eşliğinde dans edebilirsiniz. Yine üst katta dinlenip bir şeyler yeyip içebilirsiniz. Buraya genelde gençler takılır. Buraya gelirken şık giyinmelisiniz. Aynı zamanda girişi ücreti de alınmamaktadır.

Adres: Via di Santa Maria dell’Anima, 57, 00186 Roma RM, İtalya

Telefon: +39 347 850 9256

Gilda Club

Şehir merkezinden bulunan bu mekan Uluslararası öğrenci ve turistlerin mekanıdır. Harika bir ortamı var. Buraya ilk girişte belli bir ücret ödüyorsunuz. Daha sonra içeride bazı içkiler bu ücrette dahildir Buraya geldiğinizde Erasmus Öğrencisi iseniz gece yarısından önce yüzde 30’a varan indirimlerle gecenize renk katabilirsiniz. 1980 yıllından günümüze kadar hizmet etmektedir. Ayrıca buraya girişte kıyafet zorunluğu var.

Adres: Via Mario de’ Fiori, 97Roma, İtalya
Telefon: 39 66 784 8388

Akab Club

Şehrin Testaccio Bölgesinde bulunur. Hatta bu bölgenin en iyi gece kulübüdür desek yerdir. Harika bir ortamı var. Buraya gelenler lezzetli sıra dışı kokteylleri ile gecenize renk katabilirsiniz. Özellikle burada DJ performansları ve canlı müzikle keyfinize keyif katabilirsiniz. Buraya ilk girişte kıyafet zorunludur.

Adres: Via di Monte Testaccio, 69, 00153 Roma RM, İtalya

Telefon: +39 06 5725 0585

La Cabala

Şehirde bulunan bu mekan harika bir gece yaşamak isteyenlerin mekandır. Burada yerel müzisyenlerin sahne aldığı gibi dünyada ün yapmış sanatçılarda sahne almaktadır. Burada harika itayla şarapları ile gecenize renk katabilirsiniz. Lezzetli ve sıra dışı kokteyylerle gecenize lezzet katabilirsiniz.

Adres: Via dei Soldati, 25c, 00186 Roma RM, İtalya
Telefon: +39 06 6830 1192

Alien Club

Roma Şehrinde bulunan bu harika mekan Disko hizmetini yapmaktadır. Buraya gelenler canlı müzik eşliğinde sabaha kadar çılgınlarca eğlenebilir. Gayet nezih bir mekan olup çalışanları gayet sıcak kanlı ve samimidir. Buraya yolunuz düşerse bu mekana mutlaka uğrayın.

Adres: Via Velletri, 13, 00198 Roma RM, İtalya
Telefon: +39 06 841 2212

Vino Roma

İtalya şehri Roma’da bulunan bu mekan bir harika. Buraya gelenler genelde şarap içmek için gelirler. Bilirsiniz. İtalya şarabı çok meşhurdur. Buraya gelirseniz bu şarabı mutlaka tatmalısınız. Bu şarapta en güzel bu mekanda içilir. Ve güzel bir gece de aynı zamanda burada geçer.

Adres: Via in Selci, 84/G, 00184 Roma RM, İtalya
Telefon: +39 328 487 4497

Ice Club 

Roma Şehrinde bulunan harika bir mekandır. Buraya gelenler harika müzik eşliğinde güzel bir gece yaşayabilirler. Ben klasik şeylerden sıkıldım daha farklı bir deneyim istiyorum diyorsanız. Burası tam size göre bir. Girişi ücretlidir.

Adres: Via della Madonna dei Monti, 18/19, 00184 Roma RM, İtalya
Telefon: +39 06 9784 5581

Roma Barları

Bar della Pace

Şehirde bulunan en popüler barlarından biridir. Gece farklı farklı bir eğlence isteyenlerin adresidir.

Adres: Via della pace 3 4 5 7, 00186 Roma RM, İtalya
Telefon: +39 06 686 1216

Hassler Bar

Şehirde bulunan bu mekana girer girmez çalışanların güler yüzleri ile harika bir gece yaşamak isteyenlerin mekanıdır.

Adres: Piazza Trinita dei Monti 6 | Hotel HasslerRoma, İtalya

Pappagallo Bar

Şehir merkezinde bulunan bu mekanda güzel bir gece isteyenlerin adresidir. Buraya gelenler harika bir gece yaşayabilirler.

Adres: Via Anastasio II, 45, 00165 Roma RM, İtalya
Telefon: +39 06 638 0406

Harry’s Bar

Roma şehrinde bulunan bu mekan gayet hoş olup kesinlikle herkese tavsiye edilir. Fiyatlar makul olup sabah saatlerine kadar canlı müzik eşliğinde eğlenebilirsiniz.

Adres: Via Vittorio Veneto, 150, 00187 Roma RM, İtalya

Telefon: +39 06 484643

Bacab Shop Bar

Roma şehrinde bulunan harika mekanlarından biridir. Buraya genelde öğrenciler takılır. Ortam gayet güvenli tavsiye edilir.

Adres: Via della Scala 6700153 Roma, İtalya
Telefon: +39 06 581 7247
Bunlar dışında Roma şehrinde gece hayatı yaşamak isteyenler için birçok alternatifler bulunmaktadır. Bu alternatiflerden biri de Opera ve tiyatrodur. Gece bu mekanlara gidip gecenize renk katabilirsiniz. Burada çok popüler tiyatro ve opera gösterilerini izleyebilirsiniz.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here