Saç Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir
Saç Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir

Saç Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir? Avanos saç müzesinin ilginç bir hikayesi olduğu gibi aynı zamanda sizi etkileyen bir atmosferinin bulunduğunu söylemek isteriz.

Saç Müzesi Nerededir?

Bir İç Anadolu Bölgesi kenti olan Nevşehir ilimize 18 km mesafede yer alan Avanos meydanında yer almaktadır. Her gün 8.30-19.30 saatleri arasında açık kalan müzenin bir diğer adı ise “Chez Galip” dir. Zaten meydana vardığınızda gözünüze çarpmaması imkansız.

Saç Müzesi Nasıl Gidilir?

Öncelikle Nevşehir üzerinden Avanosa gelmelisiniz. Sonrası kent meydanında görürsünüz zaten. Ayrıca Göreme üzerinden gelenlerde Göreme-Avanos arası kişisel araçla 5 dakika sürmektedir. Kolayca gelebilirsiniz zaten. (Nevşehir – Avanos arası 20 km, Kayseri – Avanos arası ise 64 km.)

Saç Müzesi Giriş Ücreti

Müzenin giriş ücreti 3 liradır. Ayrıca içeride fotoğraf çekmek,çektirmek kesinlikle yasaktır. Nedeni ise özel bilgilerin korunması için böyle bir kural vardır.

1979 yılında açılan ve günümüze kadar varlığını devam ettiren müzede 16 bin civarında kadın saçı yer almaktadır. 1998 yılında Guinness Rekorlar Kitabı’na giren ve Dünyanın en ilginç müzelerinden biri olarak kabul edilen müze, bir mağaranın içinde dizayn edilmiştir.

Saç Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir
Saç Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here