SALT Galata Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

SALT Galata İstanbul ilimizin Beyoğlu ilçesine bağlı Karaköy semtinde bulunur. Bu müze sergi, konuşma, söyleşi, konferans, film gösterimi, performans ve atölye çalışması gibi kamu programları düzenler. Yolunuz düşerse mutlaka uğrayacağınız bir yer.

Salt Galata’da bir gün

SALT Galata Binası 1892 yıllında Fransız asılı bir mimar tarafında inşa edilmiş. Osmanlı bankası olarak kullanıma açılmıştır. 2002 yıllında Osmanlı bankası müzesi olarak açıldı. Osmanlı bankasına ait eşyalar sergilendi. 2009 yıllında kapandı. Restore edildi. 2011 yıllında SALT Galata adında yeniden açıldı. Bu sefer daha büyük daha kapsamlı bir çalışma ile ziyaretçilerin önüne çıkmış oldu.

Salt Galata Beyoğlu

19.yüzyıldan günümüze ulaşan mimarisi göz kamaştıran bu müze segileriyle, kütüphanesi ve cafesiyle hoşça vakit geçirebileceğiniz harika bir mekan haline gelmiştir. Buraya gelir gelmez daha önce neden gelmedim diye hayıflanacaksınız. Böyle harika bir yer daha önce hiç görmediniz. Gördüğünüz bütün müzelerden çok farklıdır. İçinde bulunan kütüphanesi İstanbul ilimizde bulunan kütüphanelerden en modernidir. Hemen girişte bir cafe gibi görünüp daha sonra yukarı çıktığınızda restoran da bulunan ve harika manzarası ile bir şeyler yiyip içebilirsiniz.

Salt Galata İstanbul

Osmanlı dönemi ve günümüzün Bankaları ile ilgili birçok eser bulunduran bu yapı aynı zamanda birçok etkinliğe de ev sahipliği yapmaktadır. Yolunuz düşerse buram buram sanat kokan bu müzeye gelip ziyaret edebilirsiniz. Bu müzeye ücretsiz bir şekilde girip gönlünüzce gezebilirsiniz.

Salt Galata Nerede

İstanbul SALT Galata Nerede

 Bankalar Caddesi No. 11, Karaköy İstanbul

SALT Galata Giriş Ücreti

Giriş ücretsizdir.

SALT Galata Ziyaret Saat ve Günleri

Salı-cumartesi 12.00-20.00, pazar 12.00-18.00 Her ayın son perşembe akşamı 22.00’ye kadar açık.

Osmanlı Bankası Arşiv ve Araştırma Merkezi, Platform Garanti Güncel Sanat Merkezi ve Garanti Galeri’nin arşiv
Salt Galata
SALT Galata Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

 

6 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here