Sardala Koyu Nerede, Nasıl Gidilir?
Sardala Koyu Nerede, Nasıl Gidilir?

İstanbul’da günübirlik gezebileceğiniz yerlerden biri olan Sardala Koyu Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap bulacağız. Bunun dışında bu koy hakkında edindiğimiz izlenimleri sizinle paylaşmak isteriz.

İstanbul şehir merkezine yaklaşık 110 km uzaklıkta olan Sardala Koyu, Aslında Kocaeli il sınırında bulunur. Buraya yıl boyunca çok sayıda kişi gelir. Tatil ve huzur adına aradığınız her şey bu koyda mevcuttur. Özellikle Manzarası görülmeye değerdir.

İstanbul veya Kocaeli’de yaşıyorsanız bir hafta sonu atlayıp buraya gelebilirsiniz. Sevdiklerinizle birlikte ister uzun isterse de günübirlik harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz. İsteyen olursa buraya kamp yapmak içinde gelebilir. Doğa ile iç içe bir konumda konaklayıp huzurlu bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Bana göre herkesin hayatında mutlaka bir kez ziyaret etmesi gereken bir yerdir. Burada yapacağınız çok sayıda farklı aktivite bulunur.

Sardala Koyu Nerede, Nasıl Gidilir?

Sardala Koyu, Kocaeli’nin Kandıra ilçesine bağlı Çalköy beldesinde bulunur. Buraya İstanbul’dan ulaşmak isterseniz; ilk başta Ağva’ya ulaşmanız gerekir. Ağva’ya gelen birçok otobüs hattı bulunur. Buraya çok rahat bir şekilde ulaşım sağlanabilir. Ağva’ya ulaştıktan sonra yaklaşık 14 km daha gitmeniz gerekecektir. Ağva’dan Kerpe istikametine giderken sırasıyla Bucaklı, Kadıköy ve Pınarlı Köyünden geçmeniz gerekir. Pınar Köyünü geçtikten sonra yaklaşık 4 km daha yol almanız gerekecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here