Silivri

Silivri; İstanbul’a 67 km uzaklıkta bulunan bir ilçesidir. Sahil kenti olan Silivri ilçesi görülmesi gereken yerlerdendir. 45 km boyunda sahil şeridine sahip Silivri doğal alanları ve parkları ile günübirlik tatil arayanların gözde yerlerindendir. Silivri’de gezilecek yerler şunlardır:

Mimar Sinan Köprüsü: Eski İstanbul- Edirne yolu üzerinde bulunmaktadır. Mimar Sinan tarafından Sülüklü Dere olarak da bilinen Silivri Çayı üzerine 1568 yılında inşa edilmiştir. Mimar Sinan’ın tüm eserleri gibi uzun soluklu olan bu köprü günümüze sağlam olarak ulaşmıştır. Yakın zamana kadar taşıt trafiğinde kullanılan köprü tarihi yapısı zarar görmemesi için trafiğe kapatılmıştır. Mimar Sinan’a özgü mimariye sahip bu tarihi köprü görülmesi gereken yerlerdendir.

Silivri Kalesi: Selymbria Kalesi olarak da bilinen Silivri Kalesi Bizans Döneminden kalma eserlerdendir. Osmanlı Döneminde çeşitli onarımlardan geçen kale günümüze sağlam olarak ulaşmıştır. Ayrıca kale kenarında hangi dönemden kaldığı bilinmeyen şehir surları da bulunmaktadır. Tarih meraklıların gitmesini tavsiye ederim.

Balığı ve yoğurdu ile ünlü olan Silivri’de balık yemenizi ve yoğurdunu almanızı tavsiye ederim. Silivri’de her yıl Temmuz ve ağustos ayları arasında çeşitli etkinlikler ile yapılan Yoğurt Festivaline katılabilir ve eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Silivri’de bulunan Selimpaşa sahilinde aileniz ile piknik yapabilir ve burada bulunan sosyal tesislerde keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Ayrıca Silivri sahilinde yürüyüş yapabilir ve sahile karşı bulunan balık restoranlarda manzaraya karşı oturup balık yiyebilirsiniz.

Silivri Otelleri ve Silivri Otel Fiyatları hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Silivri Otelleri ve Silivri Otel Fiyatları

1-İstanbul Gezi Rehberi

2-İstanbul’da Gezilecek 30 Yer

3-İstanbul’da gezilecek 10 Yer

4-İstanbul Gece Hayatı

5-İstanbul Otelleri ve İstanbul Otel Fiyatları

Silivri Hangi Şehirde Yakada
Silivri Haritası
Silivri Nasıl Gidilir
Silivri Nerede
Silivri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here