Trakai Adası Kalesi
Trakai Adası Kalesi

Trakai Adası Kalesi Nerede, Nasıl Gidilir?-Ülkenin güneydoğusunda bulunan Trakai şehrin sınırlarında yer alan Trakai Kalesi, Galve Gölü içerisinde bir ada üzerinde 14. yüzyılda inşa edilen tarihi bir kaledir.

Kalenin bulunduğu alan 1992 yıllında Trakai Milli parkı kurulmuştur. Gölü, kalesi ve ormanlık alanlarıyla harika bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Bu kale, ülkenin önemli sembollerinden biridir. Buraya gelip harika manzaralı fotoğraflar çektirebilirsiniz. Kaleye ulaşmak için göl üzerinde inşa edilen köprü vasıtasıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Kale günümüzde müze olarak kullanılmaktadır. Yaklaşık 6 euro karşılığında kaleye giriş yapıp her köşesi tarih kokan bu kaleyi ve kale içinde yer alan diğer tarih yapıları gezip görün derim. Ülkeye gelip bu kaleyi ziyaret etmeden dönersiniz. Emin olun çok şey kaybetmiş olacaksınız.

Trakai Kalesi Nerede, Nasıl Gidilir?

Trakai Kalesi, Ülkenin güneydoğusunda yer alan Trakai şehrin sınırında bulunur. Buraya ulaşım sağlamak için ilk önce başkent Vilnius’a ulaşmak gerekir. Başkentten kalkan otobüs ve tren hatlarıyla Trakai’ye ulaşım sağlayabilirsiniz.

GÖZ AT ;

 1. Vilnius Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. Litvanya’da Gezilecek 10 Yer
 3. Litvanya Nerede?
 4. Litvanya’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 5. Litvanya’da Yol Çukuru İsyanından İlginç Görüntüler
 6. Litvanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 7. Litvanya Şafak Kapısı
 8. Vilnius Katedral Meydanı
 9. Aziz Anne Kilisesi
 10. Trakai Adası Kalesi
 11. Aziz Peter ve Paul Kilisesi
 12. Paneriai Anıtı
 13. Ninth Fort – Kaunas
 14. Kaunas Katedral Bazilikası

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz