Tralleis Antik Kenti Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Aydın il sınırları içerisinde bulunan Tralleis Antik Kenti,  MÖ 13. yüzyılda Trakyalılar ve Argoslular tarafında kurulan önemli bir tarihi yerdir.

Aydın ilimizdeki 22 tescil edilen antik kentten biri olup tarihte önemli rol oynamıştır. Günümüzde sadece üç Gözler adı bir yapı kalmıştır. Fakat burada yapılan kazılarda çok sayıda tarihi yapıya rastlanmıştır. Şehir merkezine yakın olmasından dolayı her yıl çok sayıda ziyaretçisi olmaktadır. Sizin de yolunuz düşerse mutlaka burayı ziyaret edin.

Tralleis Antik Kenti Nerede?

Tralleis Antik Kenti, Aydın’ın Merkez Efeler ilçesine bağlı Kemer Mahallesi sınırlarında bulunur. Aydın il merkezine yaklaşık 3-4 km uzaklıkta bulunur.

Tralleis Antik Kenti Nasıl Gidilir?

Aydın – İzmir otobanından çıkar çıkmaz önünüze çıkacak olan Tralleis tabelasını takip edin. Arabanız yok ise şehrin her hangi bir noktasından Kemer Bulvarı’dan geçen bir minibüse binip Tralleis sapağında inebilirsiniz. Minibüsten indikten sonra yaklaşık 20 dakikalık bir yürüme mesafesi sizleri bekliyor olacak.

Tralleis Antik Kenti Ziyaret Saatleri

Tralleis Antik Kenti, yaz dönemi 09:00 – 19:00 arası, kış dönemi ise 08:00 – 17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Tralleis Antik Kenti Giriş Ücreti

Tralleis Antik Kenti Girişi Ücretsizdir.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here