Tuzla

Tuzla ilçesi Anadolu yakasında Marmara Denizinin kıyılarında bulunmaktadır. Türkiye’nin en büyük tersanelerine sahip Tuzla ilçesi sanayi alanında gelişmiştir. Tuzla ilçesinde gezilip görülmesi gereken yerler şunlardır:

İdris Güllüce Kütüphanesi: Tuzla ilçesinin Aydın yolu üzerinde bulunmaktadır. 2006 yılında hizmet vermeye başlayan İdris Güllüce Kütüphanesi içinde barındırdığı 30 binden fazla kitap ile araştırmacıların ve öğrencilerin gözdesi olmuştur. Kütüphane üç katlı bir binaya sahip. İdris Güllüce Kütüphanesinin birinci katında ansiklopedi, felsefe ve psikoloji alanına ait kitaplar, ikici katında; dil bilimler, doğa bilimleri, matematik ve toplum bilimlerine ait kitaplar, üçüncü katında ise tarih, coğrafya ve dünya edebiyatına ait kitaplar bulunmaktadır. Okuma ve araştırma merakınız varsa aradığın her kitabı bulacağınız bu kütüphaneye gitmenizi tavsiye ederim.

Şelale Eğitim Parkı: Tuzla’da bulunan Şelale Eğitim Parkı dinlenmek ve güzel bir hafta sonu geçirmek isteyenlerin ilgi odağıdır. Bu park içerisinde; restoran, kafe, amfi tiyatro, lunapark, olimpik bay ve bayan havuzu, sıpa merkezi, çocuk ve araç müzesi, camii, gemi restoranı ve küçük bir çarşı bulunmaktadır. Yaşam yeri olarak tasarlanan bu parkın içinde yapay şelale ve süs havuzu bulunmaktadır. Yeşil alanı ile hayran bırakan bu parkta keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Holografik Hayvanat Bahçesi: Tuzla Şelale Eğitim Parkında bulunmaktadır. Türkiye’nin ilk Holografik hayvanat bahçesi olan bu bahçede nesli tükenmek üzere olan ya da tükenen 50’den fazla hayvan hologram teknolojisi ile yer almaktadır. Nuh’un Gemisi tarzında yapılan Hayvanat Bahçesinde bulunan hayvanlar gerçek boyutu ile üç boyutlu tarzda yapılan maketlerden oluşmaktadır. Özellikle çocuklar tarafından büyük ilgi gören Holografik Hayvanat Bahçesi görülmesi gereken yerlerdendir.

Tuzla Sahili: 25 km uzunlukta bulunan Tuzla Sahili keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Sahil boyunca yer alan restoran ve kafelerde sevdikleriniz ile deniz manzarasına karşı keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Dilerseniz deniz havası eşliğinde sahil boyu yürüyüş yapabilirsiniz.

NOT

Tuzla Otelleri ve Tuzla Otel Fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi öğrenmek için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Tuzla Otelleri ve Tuzla Otel Fiyatları

1-İstanbul Gezi Rehberi

2-İstanbul’da Gezilecek 30 Yer

3-İstanbul’da gezilecek 10 Yer

4-İstanbul Gece Hayatı

5-İstanbul Otelleri ve İstanbul Otel Fiyatları

Tuzla Haritası
Tuzla Nerede Nasıl Gidilir
Tuzla

3 YORUMLAR

  1. Fotoraflatınız yanlış yüklenmiş bir kısmı İstanbul-Tızla’ya ait bir kısmı ise Bosna Hersek Cumhuriyeti Tuzla şehrine ait lütfen düzeltirseniz iyi olur. Yoksa güven telkin etmiyorsunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz