Üçlü Köprü (Tromostovje, Triple Bridge)
Üçlü Köprü (Tromostovje, Triple Bridge)

Üçlü Köprü(Tromostovje) Nerede, Nasıl Gidilir?– Slovenya ülkesinin başkenti Ljubljana’da yer alan Üçlü Köprü, 1842 yıllında inşa edilen tarihi bir yapıdır.

Preseren Meydanı’na açılır bir şekilde yer alan ve ismini 3 köprü şeklinde olmasından dolayı almıştır. Ljubljana Nehri üzerinden geçerek Preseren Meydanı, kaleyi ve eski şehir bölgesini bağlamaktadır. Şehrin en muazzam yapılarından biridir.

Bu 3 köprünün 2 tanesi yayalar için ortadaki bölümü ise araçların kullanımına açılmıştır. Köprü ilk olarak 1280 yıllında ahşap olarak inşa edilmiş daha sonra 1842-1932 yılları arasında taş yapılarla yeniden dizayn edilmiştir. En son 1992 yıllında baştan sona yenilenmiştir. Buraya yolunuz düşerse mutlaka bu yapıyı ziyaret edin derim. Oldukça muazzam bir görüntüsü var.

Üçlü Köprü Nerede, Nasıl Gidilir?

Üçlü Köprü, Slovenya ülkesinin başkenti Ljubljana’daki  Ljubljana Nehri üzerinde yer alır. Buraya ulaşım sağlamak oldukça kolaydır. Şehir merkezine oldukça yakın bir yerde bulunur. Şehir merkezinden buraya ulaşan toplu taşıma araçları bulunur. Bunlarla çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Göz at ;

 1. Ljubljana Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. Slovenya’da Gezilecek 10 Yer
 3. Slovenya’nın Başkenti Şehirleri ve Bölgeleri
 4. Slovenya Nerede?
 5. Slovenya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 6. Sacrario dei Caduti di Caporetto
 7. Celje Şatosu
 8. Aziz George’un Parish Kilisesi
 9. Piran Şehir Surları
 10. Tartini Meydanı
 11. Aziz Nikolas Katedrali
 12. Ljubljana Kalesi
 13. Preseren Meydanı
 14. Üçlü Köprü(Triple Bridge)
 15. Predjama Sarayı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz