Ukrayna Aşk Tüneli Nerede, Nasıl Gidilir
Ukrayna Aşk Tüneli Nerede, Nasıl Gidilir

Doğru Avrupa ülkesi Ukrayna’da gezilip görülecek birçok yer bulunmaktadır. Bunlardan biri de ülkenin en özel yeri olarak bilinen Aşk Tüneli’dir. Bu tünel ile ilgili edindiğim izlenimler ışığında sizi aydınlatmak isterim. Sorularınız veya eklemek istediğiniz bir şey olursa yorum kısmında bize iletin.

Bu tünel, İnternet aleminin fenomen destinasyonlarından biridir. Ülkede en çok ziyaret edilen yeridir. Fotoğrafı bile insanı heyecanlandırmaktadır. Yaklaşık 6 km uzunluğunda bulunan bu tüneli sevdiğinizle romantik bir yürüyüş yapabilirsiniz. Eminim bu yürüyüş hayatınızda bir daha yaşamayacağınız kadar güzel bir anı olarak hayatınızda yer bulacaktır.

Göz at ;

 1. Kiev Gezilecek Yerler
 2. Kiev Hakkında Eğlence Bilgiler
 3. Kiev Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 4. Kiev Lviv Tren, Nasıl Gidilir
 5. Kiev Gece Hayatı
 6. Ukrayna Nerede?
 7. Ukrayna Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 8. Ukrayna’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 9. Ukrayna’da Gezilecek 10 Yer
 10. Ukrayna için Pasaport Vizeye Gerek Yok, Nüfus Cüzdanı Yeterli
 11. Ukrayna Nasıl Gidilir?
 12. Ukrayna Aşk Tüneli
 13. Kiev ve Batum’da Sahte Tur Rehberlerine Dikkat
 14. Kiev Zhulhany Hava alanı Merkez Arası Nasıl Gidilir, Ulaşım
 15. Kiev Otelleri ve Kiev Otel Fiyatları

Bu tünelde birçok kişi evlilik teklifi yapar. Buraya genelde aşıklar gelir. Fakat yalnız gelenlerde olmaktadır. Bu tünel üzerinde birçok roman ve şiir yazılmıştır. Buraya gelen biri çabuk çabuk ayrılmak istemez.

Tüneli çevreleyen ağaçlar size harika bir görsel şölen sunmaktadır. Bu tünele giriş yaptığınızda bitmesini asla istemeyeceksiniz. Bana göre herkes ölmeden önce sevdiğiyle mutlaka bu tüneli gezip görmelidir. Buraya yolunuz düşerse bol bol fotoğraf çektirmeyi de unutmayın.

1- Ukrayna Aşk Tüneli Nerede?

Aşk Tüneli, Ukrayna’nın Rivne bölgesine bağlı, Klevan isimli yerleşim alanı üzerinde bulunur. Klevan bölgesine yaklaşık 2-3 km uzaklıktadır.

2- Ukrayna Aşk Tüneli’ne Nasıl Gidilir?

Buraya Kiev veya Lviv üzerinde ulaşabilirsiniz. Kiev’den  097 К numaralı tren ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Lviv’den Klevan’a direk tren seferi bulunmuyor. Önce trenle Rivne’ye gidip burada otobüslerle Klevan’a ulaşabilirsiniz.

3- Ukrayna Aşk Tüneli Giriş Ücreti

Ukrayna Aşk Tüneli Giriş Ücreti bulunmamaktadır. Buraya ücretsiz bir şekilde gelip ziyaret edebilirsiniz.

4- Ukrayna Aşk Tüneli Ne zaman Ziyaret Edilmeli?

Burayı ziyaret etmek için her mevsim uygundur. Her mevsim kendine bir güzelliği bulunmaktadır. Fakat size tavsiyem ilkbahar veya sonbahar aylarında ziyaret edin. Oldukça harika görsellerle karşılaşacaksınız. Yaz aylarında çok sinek oluyor. Kışında çok şiddetli soğuk oluyor.

Ukrayna’da Gezilecek 10 Yer

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz