Ulubey Kanyonu Nerede, Nasıl Gidilir& Cam Teras Giriş Ücreti

Uşak ilimizin Ulubey İlçemizde bulunan bu kanyon sadece ülkemiz için değil dünyaca önemli bir kanyonu’dur. Bu kanyon ABD’deki Arizona Eyaleti sınırları içerisinde bulunan Büyük Kanyon’dan sonra dünyanın en büyük 2. kanyonu’dur. Bu kanyon daha önce pek bilinmese de son yıllarda yapılan hizmetlerle burası yavaş yavaş tanıtılmaya başlandı. İlçemizde Ulubey Çayı ve Banaz çayı boyunca irili ufaklı birçok kanyon bulunmaktadır. Bu kanyon sayesinde burada bulunan bütün kanyonlar saklı bir cennete dönüştü. Kanyonda ilçenin jeolojik özelliğinden dolayı kanyonda her türlü meyve ve sebze yetişmektedir. Kanyonda gezintiye çıkmalısınız bu yeşilliklerin içinde gezmekle bitiremezsiniz. Ülkemizde bulunan bu saklı cennete birde Cam teras kavuşunca güzelliğine güzellik katmıştır. 2005 yıllında açılan bu Cam Terasla kanyona ayrı bir renk katmıştır. Bu cam terasa çıkınca bütün kanyon ayaklarınızın altında kalmaktadır. Müthiş bir manzara keyfi yaşayabilirsiniz. Buradan kanyonun tümüne hakim noktadasınız keyfinizce fotoğraf çekebilirsiniz. Yalnız yerden 150 metre yüksekliktedir. Yükseklik korkusu olanlar buraya gelmeden önce düşünmelerini öneririm.  Bu kanyona gelmek isteyen il merkezine yaklaşık 29 km uzaklıktadır. Grup şeklinde gelinebilir. Konaklama olarak Uşak merkezde yada Ulubey’de konaklanabilir. İsteyen olursa burada bulunan Bungalov evlerde kalabilir. Yâda isteyen olursa burada çadır kurabilir. Yaz mevsiminde sevdiğiniz kişileri yanınıza alıp bu kanyonu keşfetmeye gelmelisiniz. Burayı kesinlikle yaşamalısınız.

Ulubey Kanyonu Nerede?

Ulubey Kanyonu, Uşak’ın Ulubey ilçesine bağlı  Aşağı Mahallesinde bulunur. Uşak il merkezine yaklaşık 30 km uzaklıkta bulunur. 

Ulubey Kanyonu Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için ilk önce Ulubey ilçesine ulaşmanız gerekecektir. Buraya gitmek için şehir merkezinde kalkan dolmuşlarla ulaşılabilir. Yada çevre il ve ilçelerden direk buraya ulaşım sağlanabilir.

Ulubey Kanyonu Cam Teras Giriş Ücreti

Ulubey Kanyonu Cam Teras Giriş Ücreti 3 TL’dir. 

Ulubey Kanyonu’na Nasıl Gidilir
Ulubey Kanyonu’nda Cam Teras
Ulubey Kanyonu hangi ilçede
Ulubey Kanyonu nerede
Ulubey Kanyonu
Ulubey Kanyonu
Ulubey Kanyonunda Cafe

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here