Ümraniye Mesire Alanı Nerede, Nasıl Gidilir ve Giriş Ücreti
Ümraniye Mesire Alanı Nerede, Nasıl Gidilir ve Giriş Ücreti

İstanbul ili, Ümraniye ilçe sınırında yer alan Ümraniye mesire alanı, 2011 yıllında Ümraniye Belediyesi tarafında 340 bin metrekarelik  alanda hizmette açılan bir piknik alanıdır.

Bu Piknik Alanı; 4 sosyal tesis, 5 çocuk parkı, 7 ahşap köprü, 15 çeşme, 7 takım açık hava spor ünitesi, 30 bin metrekare şölen alanı ve 3 bin 700 metrelik yürüyüş yolunda oluşmaktadır. Buraya yıl boyunca çok sayıda kişi akın etmektedir.

Buraya gelir gelmez sizi çam ağaçları karışılmaktadır. Burada sevdiklerinizle birlikte harika bir gün yaşayabilirsiniz. Huzur adına aradığınız her şey burada mevcuttur. Bir hafta sonu sevdiklerinizle birlikte İstanbul’un şehir gürültüsü ve trafiğinden kurtulup buraya gelip muazzam bir piknik keyfi yaşayabilirsiniz. Burası her mevsim farklı bir renge bürünmektedir. Size tavsiyem Mayıs ayından Eylül ayına kadar buraya çok rahat bir şekilde gelebilirsiniz.

Ümraniye Mesire Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?

Ümraniye Mesire Alanı, İstanbul’un Ümraniye ilçesine bağlı  İnkılap Mahallesinde bulunur. Buraya ulaşmak için şahsi aracınızla TEM otoyolunun veya Şile Otoyolu’nun Ümraniye çıkışından girip tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ümraniye Mesire Alanı Giriş Ücreti

Ümraniye Mesire Alanı girişi ücretsizdir. Yapmanız gereken tek şey burayı korumak çöplerinizi etrafa atmamak olacaktır. Bu cennet yeri kirletmeyelim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here