gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Venezuela Nerededir? – Venezuela Güney Amerika’da yer alan bir Latin Amerika ülkesidir. Venezuela ülkesinin doğusunda Guyana, batısında Kolombiya, güneyinde Brezilya bulunmaktadır.

Venezuela Nerededir?

Venezuela ülkesinin Karayıp Denizi ve Atlantik Okyanusuna kıyısı bulunmaktadır. Venezuela Ülkesi 23 eyalet, 9 bölge ve bir başkentten oluşmaktadır. Ülkenin başkenti aynı zamanda en büyük şehri olan Karakas şehridir.

Göz at ;

  1. Karakas (Caracas) Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Venezuela’da gezilecek 10 yer
  3. Venezuela’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  4. Venezuela Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  5. Venezuela Nerede?

Venezuela 916.445 kilometrekarelik yüz ölçümüne sahiptir. Ülkenin resmi dili İspanyolcadır. Ülkede İspanyolca dışında Portekizce, Arapça, Almanca, İngilizce ve Çince Dilleri de kullanılmaktadır.

Venezuela ülke halkının büyük bir çoğunluğu Roman Katolik kilisesine mensuptur. Ülkenin para birimi Venezuela bolivarıdır. Venezuela tropikal bir iklime sahiptir. Ülkeyi ziyaret etmek için en uygun dönem Aralık ve Nisan ayları arasıdır.

Venezuela 90 günü aşmayan ziyaretlerde vize istememektedir. Türkiye’den Venezuela’ya direk uçuş bulunmadığından Paris, Roma, Madrid ve Lizbon ülkeleri üzerinden ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here