Yalova Atatürk Köşkü Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Yalova ili, Termal ilçe sınırında bulunan Atatürk Köşkü Müzesi, 1984 yıllında ziyaretçilerine kapılarını açmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyeti kurduktan sonra Anadolu’nun çeşitli yerlerine gidip geziyordu. İl ve ilçelerden neyin eksik olduğunu bizzat kendi gözleri ile görmek istiyordu. Yalova ilimize geldiğinde bu ilimizi çok beğenmişti.

Geleceği parlak il demişti. Burada bulunan termal kaynaklarını tekrar turizme kazanmasında vesile olmuştur. Yalova ilimizi çok sevdiğinde burada kendisi için bir köşk yapılmıştır. Bu köşk Atatürk’ün 1929 yılındaki ziyareti sırasında yapılmıştır. 4 kabul salonu ve 11 odası bulunur.

Mimarisi ve görüntüsüyle muazzam bir köşk olarak tarihe geçmiştir. Atatürk çoğu zaman çalışmalarını burada yürütmüştür. Ülkemiz için önemli kararları burada almıştır. 1984 yıllında köşk müzeye çevrilmiştir. Müzede Başta Mustafa Kemal Atatürk’ün kişisel eşyaları olmak üzere çok sayıda eser sergilenmektedir. Buraya yolunuz düşerse mutlaka bu köşkü ziyaret edin.

Yalova Atatürk Köşkü Nerede?

Atatürk Köşkü, Yalova’nın Termal ilçesine bağlı Gökçedere Mahallesinde bulunur.

Yalova Atatürk Köşkü Nasıl Gidilir? 

Buraya ulaşmak için ilk başta Termal ilçesine ulaşmak gerekir. İlçe şehir merkezine yaklaşık 12 km uzaklıktadır. İlçeye gitmek için şehir merkezinden kalkan arabaları bulunur. ayrıca çevre il ve ilçelerden de buraya ulaşılabilir. Ayrıca şahsi aracınızla tabelalar yardımıyla buraya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yalova Atatürk Köşkü Ziyaret Saatleri

Pazartesi ve Perşembe günleri dışında haftanın her günü 09:00-17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Yalova Atatürk Köşkü Giriş Ücreti

T.C. vatandaşları: 10 tl
Öğrenci ve öğretmenler: 5 tl
65 yaş üstü ücretsiz
Yabancı misafirlerimizin bilet fiyatı : 20 tl dir.

4 YORUMLAR

 1. pazar günü gittiğimizde giriş ücreti tam 20 tl idi ve 5 kişi idik.. 100 tl vermek istemedik ve girmedik.
  Atamızın isminin üzerinden para kazanmak iyi niyetli bir davranış gibi gelmiyor.. temizlik vs giderler için 5 tl gibi sembolik bir rakam da alınabilir diye düşünüyoruz ama 20 tl gerçekten bir uzaklaştırma bir duygu sömürüsü gibi algılıyoruz.

 2. Admin yalova Atatürk köşkünün ücretsiz olduğunu yazarak ziyaret etmk isteyen misafirlerimizi yanlış yönlendirmeyin.lütfen.
  Köşk ziyaret ücretleri.
  T.c. vatandaşları: 10 tl
  Öğrenci ve öğretmenler: 5 tl
  65 yaş üstü ücretsiz
  Yabancı misafirlerimizin biletfiyatı ise: 20 tl dir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here