Yalova'da 'hapishane' konseptli kafe

Ülkemizin hangi şehrine giderseniz gidin. Çarşı merkezinde en çok şahit olacağınız mekanlardan biri de şüphesiz cafelerdir. Hal böyle olunca bazı işletmeciler, müşterinin dikkatini çekmek için daha farklı bir konseptle müşteri karşısına çıkar. İşte biz de bugün siz değerli okurlarımız için farklı bir şekilde dizayn edilmiş ilginç bir cafeyi tanıtacağız.

Bugüne kadar gittiğiniz bütün cafeleri unutun. Bu cafe  ülkemizde tek olduğu gibi Dünya’da da benzeri olmadığı söylenmektedir. Buraya gidenler hemen fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaşmaktadır. Hal böyle olunca herkes merak edip oraya akın etmektedir.

Bu cafe nerede?, nasıl bir cafe dediğinizi duyar gibiyim. Evet sakin olun. Merak ettiğiniz bütün sorulara cevap bulacaksınız. Cafe, Ocak 2018 tarihinde Yalova kent merkezinde  hizmette giren hapishane konseptli bir mekandır. Buraya özellikle gençler yoğun ilgi gösteriyor. Cafeye gelen müşteriler mahkum elbisesi(Tulum) giyip fotoğraf çekiyorlar. Burada çalışan garsonlarda gardiyan ve mahkum kıyafetleriyle müşterilere hizmet vermekteler.

Yalova’da 4 katlı bulunan bu cafe’nin ismi Haft Coffee’dir. Haft Almanca kökenli bir sözcük olup anlamı ‘tutuklu’ demektir. Cafenin içerisinde tamamen hapishane konspeti ile hazırlanmıştır. Cafe deposu hücre yapılmış. Asansörleri de bir sabıka duvarı şeklinde oluşturulmuştur. Yine duvarlarda ankesörlü telefonlar bulunur.  Buraya gelen müşteriler mahkum elbiseleri giyip fotoğraf çektiriyorlar.

Cafe hakkında konuşan işletme sahibi Canhür Aktuğlu; İnsanlara birkaç saatliğine de olsa kendisini özgür hissedebilecekleri bir ortam yaratma amacı içresinde olduklarını belirtti. Sadece yurt içinde değil yurt dışına da açılmak istediklerini söyleyen Aktuğlu, ilk franchising’i Bursa Görükle’ye verdiklerini de aktardı. Canhür Bey sözlerini tarihe geçecek şu cümleyle sonlandırdı. ”Buraya gelenlere sadece kahve satmıyoruz. Bununla birlikte duygu ve hikaye satma peşindeyiz” dedi.

Kısa süre içerisinde birçok kişi tarafında ziyaret edilen bu cafe, yakın zamanda ülkemizin birçok şehrinde açılması an meselesidir. Bir dünya markası haline gelmesi beklenen bu cafe gün boyunca çok sayıda yerli ve yabancı turist tarafında ziyaret edilmektedir. Sizin de buraya yolunuz düşerse mutlaka gelip ziyaret edin. O ortamın havasını mutlaka solun derim… Burada içeceğiniz bir kahve veya çektirdiğiniz bir fotoğrafın 40 yıllık hatırası olacaktır…

Haft Coffee Roastery Nerede, Nasıl Gidilir?

Yalova kent merkezine bağlı Rüstempaşa Mahallesi Barış Sokak’ta bulunur. Buraya ulaşmak için şehrin herhangi bir noktasında toplu taşıma araçları kullanarak çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca merkezden yürüyerek de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Haft Coffee Roastery Ziyaret Saatleri

Haft Coffee Roastery, haftanın 7 günü 09:00-00:00 saatleri arasında ziyarette açıktır.

Yalova’da ‘hapishane’ konseptli kafe çalışanlar ve müşteriler…

DÜNYANIN EN İLGİNÇ 10 KÖYÜ

Yalovada açıldı Gençlerin buluşma noktası yeri oldu…
Yalova’da ‘hapishane’ konseptli kafe

Türkiye’nin en güzel 10 bahçesi

Yalova’da ‘hapishane’ konseptli kafe
Yalovada açıldı Gençlerin buluşma noktası yeri oldu…

TÜRKİYE’NİN EN İYİ KORUNMUŞ KÖYÜ

Asansörleri de bir sabıka duvarı şeklinde oluşturulmuştur.
Yalova’da ‘hapishane’ konseptli kafe Nerede, Nasıl Gidilir?

BU MERDİVENDE ÖPÜŞMEK İÇİN ÇİFTLER SIRAYA GİRİYOR!

Haft Coffe Nerede, Nasıl Gidilir?
Garsonlar Gardiyan, Müşteriler Mahkum

Hostes ve Pilotlardan Çok İlginç İtiraflar

Haft Coffee

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here