Zigana Kayak Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir, Konaklama imkanları & Ne zaman Gidilmeli

Gümüşhane il sınırları içerisinde bulunan Zigana Kayak Merkezi, Karadeniz Bölgemizde bulunan en önemli kayak merkezidir.

1.900 ile 2.500 metre arasında  pistleri bulunmaktadır. Pistin genişliği 100 – 200 metre arasındadır. Burada bulunan tesisin uzunluğu 661 metredir. Zigana Kayak Merkezi, Ormanlık bir alanda bulunmaktadır. Yaklaşık kar kalınlığı 100-150 cm olmaktadır. Bu kar seviyesi sezon boyunca değişmemektedir. Kış aylarında buraya çok sayıda kişi ziyaret etmektedir. Sevdiklerinizle birlikte kışın içinizi ısıtacak bir yer arıyorsanız burası sizin için doğru adres olabilir.

Zigana Kayak Merkezi Nerede?

Zigana Kayak Merkezi, Gümüşhane’nin Torul ilçesine bağlı Zigana Köyünde bulunur. Zigana Kayak Merkezi; Gümüşhane’ye 40 km, Zigana Geçidi’ne  3 kilometre , Trabzon Havaalanı’na 60 kilometre uzaklıktadır.

Zigana Kayak Merkezi Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Bunları 3 madde halinde siz değerli okurlarımızla paylaşmak istiyorum.

  1. Gümüşhane otogarına gelip burada tur otobüsleri veya buraya giden servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz.
  2. Uçakla yolculuk yapacak olanlar ise Trabzon Havaalanı’na geldikten sonra buraya giden servisler bulunur. Bu servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz.(Zigana Kayak Merkezi Trabzon Havaalanı’na 60 kilometre uzaklıktadır.)
  3. Şahsi aracınızla buraya ulaşmak için Gümüşhane – Trabzon yolunun 60. kilometresinde Zigana Geçidi bulunur.  Bu geçidi geçtikten sonra yaklaşık 3-4 kilometre gittikten sonra Zigana Köyüne ulaşırsınız. Bunu tabelalar yardımıyla çok rahat bulabilirsiniz.

Zigana Kayak Merkezine Ne Zaman Gidilir ?

Zigana Kayak Merkezi Aralık sonu açılıp Mart başında kapanmaktadır. Buraya özellikle Sömestr tatilinde gidilebilir.

Zigana Kayak Merkezi Konaklama ve Otel İmkanları

Zigana Kayak Merkezi’nde konaklamak için 1 adet konaklama evi mevcuttur. Burası sezon boyunca açık kalmaktadır. Buraya gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırın. Zigana Gümüşkayak Yaylakent Hotel de rezervasyon yapmak veya oteli incelemek için tıklayın. 

Gümüşkayak Yaylakent tel: (0530 771 74 61)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here