gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Bağlar Hakkında

Bağlar ilçesi, 21.12.1993 tarih ve 93/5130 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin ilanının ardından, Sur ve Yenişehir ilk kademe belediyeleri birlikte kurulmuştur.

İlçenin kurulduğu yerde nadir olarak evler görülür. Genellikle üzüm bağları vardır. Bu yüzden ilçenin adı Bağlar ismini almıştır. Bağlar ilçesi Diyarbakır ilimizin 17 ilçesinden biridir. Aynı zamanda Diyarbakır ilimizin merkezi 4 ilçesinden biridir.

Bağlar Nerededir?

Bağlar, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan Diyarbakır iline bağlıdır. Bağlar ilçesinin nüfusu  388.387 kişiden oluşmaktadır.

Bağlar Hangi Bölgededir?

Bağlar ilçesi Diyarbakır ilçelerinden kuzeyinde Kayapınar, doğusunda Yenişehir ve Sur, güneyinde Çınar ilçeleriyle birlikte batısında da Şanlıurfa’nın Siverek ilçesiyle de komşudur.

Bağlar Hangi Şehirdedir?

İlçenin tarihi çok eskiye dayandığından dolayı gezilip görülecek birçok yer bulunmaktadır. Mutlaka görülmesi gereken yerler; Göletli Park, Koşuyolu Parkıdır. Ayrıca ilçede birçok tarihi yapı bulunmaktadır. Bunları da mutlaka ziyaret etmek önerilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here