gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Beyoğlu Gece Hayatı, eğlence hayatı ve geceleri genelde Bar, Disco, Gece Kulübü, Meyhane, Türkü bar ve İngiliz Pub gibi yüzlerce çeşit mekanlarda geçer. Bu mekanlarda sabaha kadar eğlence devam etmektedir.

İstanbul’un Avrupa yasında bulunan bir ilçesidir. İstanbul’un gözdesi olan Beyoğlu vazgeçilmez yerlerdendir. Köklü bir tarihe sahip Beyoğlu’nda çok sayıda tarihi yerler bulunmaktadır. Bu nedenle her yıl buraya yerli ve yabancı birçok turist gelmektedir. Şimdi Beyoğlu Gece Hayatına bakalım.

Türkiye denilince akla ilk sıralarda şüphesiz İstanbul gelmektedir. İstanbul denilince de Beyoğlu ilçesi gelmektedir. Biraz daha özele inersek Beyoğlu da denilince Taksim, İstiklal caddesi ve Karaköy semti gelmektedir. Tabi bunları birleştiğinde ise eğlence gezi ve hayat demektir. İşte Beyoğlu gecesini bu parçaları birleştiğinde ortaya çıkacaktır. Beyoğlu harika bir yerdir. İstanbul’a gelen biri Beyoğlu’na uğramadan hayatta geri dönmez. Beyoğlu gece hayatı da oldukça hareketli geçmektedir. Özellikle Taksim’de gece hayatı çok renkli geçmektedir. Yine bunun yaında İstiklal caddesinde gece gündüz aynı hareketlilik devam etmektedir. Biri gece hayatı yaşayacaksa bunu da taksim de yaşar. Tabi tüm bunlardan yola çıkarak ilçemizde sayısız gece kulübü, bar ve diğer eğlence merkezleri bulunmaktadır. Burada sabahın ilk ışıklarına kadar gece hayatı tüm hızı ile devam eder. Özellikle Beyoğlu sokakları çok meşhurdur. Sokaklarda masa sandalye bulunur. Daha çok sokaklarda oturup sohbet edilir. Müzik dinlenir. Fakat son yıllarda bu kültür yok olmaya başlamaktadır. Tabi bunun birçok sebebi var. Fakat en bariz sebepleri ise Kira fiyatları artması ve nahoş olayları sebep olarak gösterebiliriz. Fakat bunlara rağmen Beyoğlu gece hayatı tüm renkliliği ile ayakta durmayı başarmaktadır. Şimdi Beyoğlu ilçemizde bulunan bazı mekanları önereceğiz. Buraya yolunuz düşerse Bu mekanlardan gece hayatı yaşamadan dönmeyin. Bu mekanlarda ilginç bir anınız olursa sayfanın altında bulunan yorum kısmında bizimle paylaşın.

BEYOĞLU GECE HAYATI

Nardis Jazz Club: İstanbul’un Beyoğlu ilçesine bağlı  Bereketzade Mahallesinde bulunur. Bu mekan denilince ilk akla cazz müzik gelmektedir. İstanbul’un tek gerçek jazz klübü olarak bilinir. 7 gün jaz müzik yapan tek mekan diyebiliriz. Kesinlikle tavsiye edilir. 

U2 İstanbul Irish Pub: İstanbul’un Beyoğlu ilçesine bağlı Şehit Muhtar Mahallesinde bulunur. Kendine özgü eğlence yapısı ile ilimizde bulunan küçük harika bir mekandır. Burada genelde yabancı müşteriler olur. İrlanda müziği sevenlerin merkezidir. Bu mekanda Gerçek Guinness  tadını alacağınız nadir mekanlardan biridir. Tavsiye edilir.

360 İstanbul: İstanbul’un Beyoğlu ilçesine bağlı Tomtom Mahallesi İstiklal Caddesinde bulunur. Tarihi Mısır apartmanın üstünde bulunur. Bu mekan birçok uluslararası alanda ödüle layık görülmüş bir mekandır. Bu mekan harika ortamı, zengin menüsü ile gelenlere harika bir gece yaşatmaktadır. Harika manzara eşliğinde hazırlanan Kokteylleri  denemelisiniz.

Jolly Joker: İstanbul’un Beyoğlu ilçesine bağlı Taksim  Balo Sokakta  bulunur. Taksim denilince akla ilk gelen mekandır. Birçok yerli ve yabancı ünlü sanatçıların konserlerine ve sahipliği yapmaktadır. Harika bir mekan olan bu yer şiddetle tavsiye edilir.

Roxy Clup: İstanbul’un Beyoğlu ilçesine bağlı Taksim Sıraselviler’de bulunur. Bu mekanda Canlı performansları, partileri, disko ve konsept geceleriyle gecenize renk katmayı başarmaktadır.

Bunlar dışında Özellikle Taksim ve İstiklal caddesi üzerinde birçok mekan bulunur. Bu mekanlara takılabilirsiniz. Yine bu yerlerde akşam yürüyüşe çıkabilirsiniz.

Sorularınız olursa bu sayfadan cevaplayabiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here