gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Beyoğlu Gece Hayatı, eğlence hayatı ve geceleri genelde Bar, Disco, Gece Kulübü, Meyhane, Türkü bar ve İngiliz Pub gibi yüzlerce çeşit mekanlarda geçer. Bu mekanlarda sabaha kadar eğlence devam etmektedir.

İstanbul’un Avrupa yasında bulunan bir ilçesidir. İstanbul’un gözdesi olan Beyoğlu vazgeçilmez yerlerdendir. Köklü bir tarihe sahip Beyoğlu’nda çok sayıda tarihi yerler bulunmaktadır. Bu nedenle her yıl buraya yerli ve yabancı birçok turist gelmektedir. Şimdi Beyoğlu Gece Hayatına bakalım.

Türkiye denilince akla ilk sıralarda şüphesiz İstanbul gelmektedir. İstanbul denilince de Beyoğlu ilçesi gelmektedir. Biraz daha özele inersek Beyoğlu da denilince Taksim, İstiklal caddesi ve Karaköy semti gelmektedir. Tabi bunları birleştiğinde ise eğlence gezi ve hayat demektir.

İşte Beyoğlu gecesini bu parçaları birleştiğinde ortaya çıkacaktır. Beyoğlu harika bir yerdir. İstanbul’a gelen biri Beyoğlu’na uğramadan hayatta geri dönmez. Beyoğlu gece hayatı da oldukça hareketli geçmektedir. Özellikle Taksim’de gece hayatı çok renkli geçmektedir. Yine bunun yanında İstiklal caddesinde gece gündüz aynı hareketlilik devam etmektedir.

Biri gece hayatı yaşayacaksa bunu da taksim de yaşar. Tabi tüm bunlardan yola çıkarak ilçemizde sayısız gece kulübü, bar ve diğer eğlence merkezleri bulunmaktadır. Burada sabahın ilk ışıklarına kadar gece hayatı tüm hızı ile devam eder. Özellikle Beyoğlu sokakları çok meşhurdur. Sokaklarda masa sandalye bulunur. Daha çok sokaklarda oturup sohbet edilir.

Müzik dinlenir. Fakat son yıllarda bu kültür yok olmaya başlamaktadır. Tabi bunun birçok sebebi var. Fakat en bariz sebepleri ise Kira fiyatları artması ve nahoş olayları sebep olarak gösterebiliriz. Fakat bunlara rağmen Beyoğlu gece hayatı tüm renkliliği ile ayakta durmayı başarmaktadır.

Şimdi Beyoğlu ilçemizde bulunan bazı mekanları önereceğiz. Buraya yolunuz düşerse Bu mekanlardan gece hayatı yaşamadan dönmeyin. Bu mekanlarda ilginç bir anınız olursa sayfanın altında bulunan yorum kısmında bizimle paylaşın.

GÖZ AT

  1. Beyoğlu Gezilecek Yerler
  2. Beyoğlu Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
  3. Karaköy – Beyoğlu tarihi tünel füniküler hattı
  4. Beyoğlu Gece Hayatı
  5. Beyoğlu Otelleri
  6. İstanbul Gezilecek Yerler
  7. İstanbul Gece Hayatı
  8. İstanbul’da Gezilecek 30 Yer
  9. İstanbul’un En İyi 10 Turistik Gezi Noktası

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz