Bigadiç

Bigadiç Balıkesir’e 38 km uzaklıkta Balıkesir’e bağlı bir ilçedir. Balıkesir’in tarihi mirası ile zengin ilçesidir. Bigadiç’te gezilecek yerler şunlardır:

Bigadiç Gezilecek Yerler

Bigadiç Kalesi: Bigadiç’in doğusunda bulunan bu kale Bizans Dönemine aittir. Kalenin dış surları yıllara rağmen günümüze kadar ulaşmıştır.

Hisarköy: Bigadiç merkezine 23 km uzaklıkta bulunmaktadır. Etrafı antik kalıntılar ile kaplı Hisarköy; Roma döneminin en önemli kaplıca merkezi olarak kullanılmıştır.

Köy içinde; köprü, tüneller ve tiyatro alanı bulunmaktadır. Roma dönemine ait birçok eseri içinde barındıran Hisarköy açık hava müzesini andırıyor. Gezinize tarihi bir dokunuş katmak istiyorsanız mutlaka buraya uğramalısınız.

Göz at ;

  1. Bigadiç Gezilecek Yerler
  2. Bigadiç Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
  3. Balıkesir Gezilecek Yerler
  4. Balıkesir’de Gezilecek 10 Yer
  5. Balıkesir Gece Hayatı
  6. Balıkesir Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
  7. Balıkesir Otelleri ve Balıkesir Otel Fiyatları
  8. Balıkesir Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?

Kasım Paşa Camii: Kanuni Sultan Süleyman zamanında yapılan bu camii, küçük restorasyonlardan geçmiş fakat minaresi ilk günkü gibi günümüze kadar ulaşmıştır. Osmanlı mimarisine sahip bu camide hat sanatının değişik örnekleri bulunmaktadır.

Barak Baba Türbesi: Bigadiç’e 36 km uzaklıktaki Topalak Köyünde bulunmaktadır. Müslüman mezarlığı içerisinde bulunan bu türbe Selçuklu Dönemi mimarisinin özelliklerini taşımaktadır. Türbe içerisinde bulunan Selçuklu Döneminden kalma mezar taşı ve taşın üzerinde bulunan sekiz köşeli Gülşen-i Takke önemli eserlerdendir. Bu dikkat çekici tarihi eserler görülmesi gereken eserlerdendir.

Bigadiç Cevizli: Bigadiç’e 3 km uzaklıkta bulunan geniş bir alandır. Ceviz ağaçları ile kaplı büyük yeşil alan olan bu yer muhteşem bir dinlenme yeridir. Yumuşacık çimlere oturup keyifli bir piknik yapabilirsiniz.

Bigadiç Müze ve Kültür Evi: Bigadiç merkezine 18 km uzaklıktadır. Bu müze üç bölümden oluşmaktadır. Kuvayı-ı Milliye bölümü, arkeolojik eserler bölümü ve etnografya bölümünden oluşmaktadır.

Ayrıca Bigadiç’te bulunan kaplıcalar birçok hastalığa iyi gelmektedir. Hem tedavi olmak hem de tatil yapmak için Bigadiç kaplıcalarına gidebilirsiniz.

Bigadiç Nasıl Gidilir
Bigadiç Nasıl Gidilir
Bigadiç Nerede
Bigadiç Nerede
Bigadiç
Bigadiç

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here