Cavlak Boğazlıyan Kaplıcaları Nerede, Nasıl Gidilir?

Yozgat ili, Boğazlıyan ilçe sınırında bulunan Cavlak Boğazlıyan Kaplıcaları,  1054 metre yükseklikte bulunan bir şifa kaynağıdır.

Boğazlıyan Kaplıcası

Kaplıca suyun sıcaklığı ortalama 30-40 derece arası değişmektedir. Bakanlar kurulu ile burası Termal Turizm merkezi ilan edilmiştir. Sağlık Bakanlığın yapmış olduğu analizler sonucunda bu termal suyun birçok hastalığa iyi gelindiği tespit edilmiştir. Bu kaplıcanın iyi gelindiği söylenen hastalıklar şöyledir. 1- Romatizmal Ağrılar 2- Kırık-Çıkık Rahatsızlıkları 3- Kadın Hastalıkları 4- Kronik Bronşit, Üst Solunum Yolları Rahatsızlıkları 5- Safra Kesesi Taşları 6- Karaciğer ve Mide Rahatsızlıkları 7- Ağrıların Dindirilmesinde Etkili Olmaktadır. Buraya yolunuz düşerse mutlaka bu kaplıca uğrayın derim. Her yıl çok sayıda kişiyi misafir etmektedir.

Cavlak Boğazlıyan Kaplıcaları Nerede?

Cavlak Boğazlıyan Kaplıcaları, Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesine bağlı  Bahariye Köyünde bulunur. İlçe merkezine yaklaşık 4 km uzaklığında bulunur.

Cavlak Boğazlıyan Kaplıcaları Nasıl Gidilir?

Cavlak Boğazlıyan Kaplıcaları, Yozgat İl merkezine 92 km., Boğazlıyan İlçe merkezine ise 4 km uzaklıkta bulunur. Buraya ulaşmak için Yozgat kent merkezinden Boğazlıyan ilçesine gelen servislerle ulaşım sağlayacağı gibi şahsi aracınızla tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here