Gönen

Gönen Balıkesir’in bir ilçesidir. Balıkesir’e 104 km uzaklıktadır. Balıkesir’den Gönen’e gidebilirsiniz. Ayrıca Gönen Bandırma’ya 45 km uzaklıktadır.

Gönen Gezilecek Yerler

İstanbul ile Bandırma arası feribot seferleri yapılmaktadır. Bandırma’dan rahatlıkla Gönen’e ulaşabilirsiniz. Kaplıcaları ile ünlü Gören çok sayıda ziyaretçi almaktadır.

İçerisinde barındırdığı şifalı kaplıca sularından dolayı şifa şehri olarak anılan Gönen ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Özellikle Bandırma’ya yakınlığından dolayı İstanbul’dan çok sayıda ziyaretçi almaktadır. Gönen’de birçok tarihi yapılar ve gezilip görülecek birçok doğal yerlere sahiptir.

Göz at ;

  1. Gönen Gezilecek Yerler
  2. Gönen Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
  3. Gönen Otelleri
  4. Balıkesir Gezilecek Yerler
  5. Balıkesir’de Gezilecek 10 Yer
  6. Balıkesir Gece Hayatı
  7. Balıkesir Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
  8. Balıkesir Otelleri ve Balıkesir Otel Fiyatları
  9. Balıkesir Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?
Gönen Balıkesir
Gönen Balıkesir
Gönen Harita
Gönen Harita
Gönen Kaplıcaları
Gönen Kaplıcaları
Gönen Merkez
Gönen Merkez
Gönen Nasıl Gidilir
Gönen Nasıl Gidilir
Gönen Parkı
Gönen Parkı
Gönen Şehir Parkı
Gönen Şehir Parkı
Gönen
Gönen

Ekşidere Dağ Ilıcası (Termal Turizm Merkezi): Gönen merkezine 10 km uzaklıkta Ekşidere köyünde bulunmaktadır. Bu otelin çevresinde birçok otel ve pansiyon bulunmaktadır. Deliçal Dağının eteklerinde yer alan bu kaplıcanın en önemli özelliği şifalı sularının hiçbir işlem görmemiş olmasıdır. Birçok hastalığa iyi gelen bu kaplıca doğallığından dolayı çok sayıda ziyaretçi almaktadır. Ayrıca Eşkidere Dağ Ilıcasına 2 km uzaklıkta Soğuk Su Ilıcası bulunmaktadır. Güzellik kaplıcası olarak anılan bu kaplıcanın suyu cilt ve romatizmalı hastalıkların tedavisinde etkilidir. Ayrıca yüzdeki sivilce ve kırışıklıklara da iyi gelmektedir.

Ekşidere Dağ Ilıcası
Ekşidere Dağ Ilıcası

Denizkent: Gönen’e 22 km uzaklıkta bulunan yazlık tatil beldesidir. Burada bulunan kaplıcaların suyu bronşit ve astım hastalıklarına iyi gelmektedir. Denizkent’in hemen yanında bulunan ormandan dolayı temiz bir havası vardır. Burası yaz aylarında tercih edilen tatil yeri olduğu gibi bol oksijeninden dolayı sürekli kalanlar da bulunmaktadır.

Ayrıca ilçe merkezinde bulunan kaplıca tesislerinde Osmanlı ve Bizans Döneminden kalma tarihi hamamlar, açık ve kapalı havuzlar ve restoranlar bulunmaktadır. Hem kaplıcaların şifa sularında yüzmek hem de bu tarihi yerleri görmeniz mümkün.

Denizkent
Denizkent

Alacaoluk Kalesi: Gönen merkezine 15 km uzaklıkta olan Alacaoluk köyünde bulunmaktadır. Ala Dağlar arasında bir tepe üzerine yapılan kale Büyük İskender döneminden kalma bir eserdir. Yeşillikler arasında kalan bu kale zamana karşı yenik düşmüş ve günümüze harabe olarak ulaşmıştır. Ulaşım açısından biraz sıkıntılı olsa dağlar arasında kalan bu kale ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görmektedir.

Babakaya Kalesi: Gönen merkezine 6 km uzaklıkta bulunan Babakaya Köyünde bulunmaktadır. Büyük İskender tarafından yapılan bu kale turistler tarafından çok sık ziyaret edilmektedir.

Güvercinli Köprü: Gönen Çayı üzerine kurulu Romalılar zamanında yapılan tarihi bir köprüdür. Osmanlı zamanında da kullanılan bu tarihi köprü dört gözden oluşmaktadır. Günümüzde harap olmasından dolayı kullanılmayan köprü tarihi mimarisi ile görülmesi gereken eserlerdendir.

Güvercinli Köprü
Güvercinli Köprü

Gönen Şehir Parkı: İlçe merkezinde bulunan park; 1953 yılında depremden sonra burada taşınan tarihi mezarlığın yerine yapılmıştır. Gönen çayının aktığı ve içinde asırlık çınar, söğüt, ıhlamur ve kestane ağaçlarını barındıran muhteşem bir parktır. Tüm termal tesislerin, pansiyonların, yöreye özgü iğne oyalarının satılan tezgahların ve yürüyüş yollarının bulunduğu görülmesi gereken bir parktır. Yemyeşil bu parkta keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Gönen kadınları tarafından yapılan rengarenk, el emeği, göz nuru iğne oyalarını görmelisiniz. Bu çeşitli iğne oyalarından satın alabilirsiniz. Gönen’e özgü baldo pirincinden de satın alabilirsiniz.

Gönen Otelleri ve Gönen Otel Fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Gönen Otelleri ve Gönen Otel Fiyatları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here