Gündoğmuş

Gündoğmuş; Antalya’ya bağlı bir ilçedir. Gündoğmuş ilçesi Antalya il merkezine 149 km uzaklıkta yer almaktadır. Gündoğmuş ilçesine Manavgat ve Alanya’dan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Gündoğmuş küçük bir ilçe olmasından dolayı tarihi ve turistlik yeri çok yoktur.

Geyik Dağı: 2500 metre yüksekliğindeki Geyik Dağı Gündoğmuş ilçe sınırlarında bulunmaktadır. Gündoğmuş ilçesinde bulunan Geyik Dağının eteklerinde Paşa Göl, Karın Göl ve Eğri Göl bulunmaktadır. Eğri Göl; Gündoğmuş ilçe merkezine 40 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çeşitli balıkları bulunduğu gölde balık tutmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Ayrıca gölün çevresinde bulunan Güzelbağ Yaylasında sevdikleriniz ile piknik yapabilirsiniz. Ayrıca Karıngölün çevresinde bulunan Çakallar ve Avsallar Yaylasında günübirlik tatil yapabilirsiniz.

Pınarbaşı: Gündoğmuş ilçe merkezine 9 km uzaklıkta bulunan piknik alanıdır. Asırlık çınar ağaçları ve sedir ağaçları ile kaplı olan Pınarbaşı yeşil tabiatı ve temiz havası ile günübirlik piknik yapmak isteyenlerin gözde yerlerindendir. Ayrıca Pınarbaşı piknik alanında konaklama yerleri de bulunmaktadır.

Gündoğmuş Hangi Şehirde
Gündoğmuş Nasıl Gidilir
Gündoğmuş Nerede Haritası
Gündoğmuş

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here