PAYLAŞ
Kapadokya Peri Bacaları Nerede, Nasıl Gidilir?

Nevşehir ili, Ürgüp ilçe sınırında bulunan Kapadokya Peri Bacaları, Sadece ülkemiz için değil dünyaca popüler bir yer olup her yıl yüz binlerce kişi burayı ziyaret etmektedir.

Buraya peri Bacaların denilmesinin sebebi Periler ülkesi olarak anıldığı içindir. Elbete burayı periler yapmadı. Birçok iç ve dış kuvvetlerin etkisiyle oluşmuştur. Oluşumu en az 10 milyon yıl öncesine dayanmaktadır. Burada çok sayıda yerleşim yeri bulunmaktadır. Bu yapılarda çok sayıda medeniyet ve topluluk varlığını sürdürmüştür. Günümüzde Turizm bölgesi olarak kullanılmaktadır. Buraya birçok yerli ve yabancı turist ziyaret etmektedir. Özellikle burada bulunan Balon turu ile bölge daha da çekici hale gelmiştir. Balonla bölge üzerinde gezip harika anılar yaşayabiliyorsunuz. Dünyaca ünlü birçok gezgin site ve derginin hazırlamış olduğu listelere göre Dünyada gezilip görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Sırf burayı görmek için ülkemize gelen yabancıların olduğunu biliyor musunuz? Bu bölge fotoğraf sevenler için vazgeçilmez bir yerdir. Buraya sevdiklerinizle gelip harika bir gün geçirebilirsiniz. Ölmeden önce mutlaka burayı görün.

Kapadokya Peri Bacaları Nerede?

Kapadokya Peri Bacaları, Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Çavuşin Köyünde bulunur. Nevşehir’de sadece bir yerde peri bacası yoktur. Birçok Vadi içerisinde peri bacaları görebilirsiniz. En yoğun olarak Avanos – Ürgüp – Uçhisar’ın oluşturduğu üçgende bulunur. Yine Nevşehir’e 7 km uzaklıkta bulunan Çat kasabasında Peri Bacası Ormanı Bulunur.

Kapadokya Peri Bacaları Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için şahsi aracınızla veya şehir içi araçlarıyla ulaşmak mümkündür. Şahsi aracınızla tabelaları takip ederek istediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Nevşehir Havalimanında veya Nevşehir otogarından buraya gelen servisler bulunur. Bu servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Tur firmalarıyla anlaşıp buraya gelirseniz ulaşım yönünde hiçbir sıkıntı çekmezsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here