Macahel Nerede, Nasıl Gidilir?

Artvin ili, Borçka ilçe sınırında yer alan Maçahel, toplamda 18 köyden oluşan bir dünya harikası bir bölge olarak bilinmektedir. Fakat bu köylerin 12 tanesi Gürcistan sınırında 6 tanesi ise bizim ülke sınırında bulunur.

Gürcü dilinde Maca(el), Hel(bilek) anlamına gelmektedir. Bu 18 köyü bir araya getirdiğimizde Macahel bölgesi veya vadisi ismi almaktadır. Ülkemiz sınırında yer alan 6 köy ise şöyledir. Camili, Efeler, Kayalar, Uğur, Düzenli ve Maral’dır.

Bu 6 köy Camili bölgesi olarak bilinir. Bu köylerin her biri birbirinden güzel ve özel kılan sebepler bulunmaktadır. Özellikle köylerin harika doğaları sizi kendine hayran bırakacaktır. Buraya ilkbahar veya yaz aylarında sevdiklerinizle birlikte gelip harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz.

Macahel Nerede, Nasıl Gidilir?

Macahel, Artvin’in Borçka ilçesine bağlı bir bölgedir. Burada 6 tane küçük köy bulunur. Bu köylere genel olarak Camili Köyü denilir. Bu köye ulaşmak için ilk önce Borçka’ya ulaşın. Burada yüksek bir araç kiralayıp Borçka’dan Karagöl’e ulaşın.

Daha sonra burada yaklaşık 20 km toprak ve çamurlu yolda tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Buraya giderken yol üzerinde bulunan 2900 metre yükseklikteki Cankurtaran Geçidi’nden geçiyorsunuz, burada durup harika manzarayı mutlaka izleyin derim.

Göz at ;

 1. Borçka Gezilecek Yerler
 2. Borçka Beyazsu Yaylası
 3. Borçka Yıldız Gölü
 4. Karagöl (Borçka)
 5. Borçka Maçahel
 6. Borçka Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 7. Karadeniz’de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
 8. Karadeniz Otelleri ve Karadeniz Otel Fiyatları
 9. Artvin Gezilecek Yerler
 10. Artvin’de Gezilecek 10 Yer
 11. Sarp Sınır Kapısından Batum’a Nasıl Gidilir, Ulaşım
 12. Artvin Gece Hayatı
 13. Artvin Otelleri ve Artvin Otel Fiyatları
 14. Artvin Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 15. Hopa Otelleri ve Hopa Otel Fiyatları
 16. Artvin Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here