Artvin Beyazsu Yaylası Nerede, Nasıl Gidilir?

Artvin ili, Borçka ilçe sınırında bulunan Artvin Beyazsu Yaylası,  sırtını Karçal Dağları’na  dayamış harika bir yayladır.

Karçal Dağlarının eteklerinde yer alan Beyazsu Yaylası doğal güzelliği ve temiz havası ile hayran bırakıyor. Beyazsu Yaylası adını yaylanın girişinde bulunan bir kayadan akarken beyaz köpükler çıkaran sudan almıştır. Yıldız Gölüne iki saatlik uzakta bulunan yaylada konaklamak için bir pansiyon yer almaktadır. Yaz aylarında şehrin kavurucu sıcaklığında bunaldıysanız hemen toplayın çantanızı buraya gelip harika manzaralar eşliğinde en az iki üç gün bu yaylalarda kalıp huzur bulun derim.

Artvin Beyazsu Yaylası Nerede?

Artvin Beyazsu Yaylası, Artvin’in Borçka ilçesine bağlı Efeler Köyünde bulunur. Beyazsu Yaylası Borçka ilçe merkezine yaklaşık 50 km uzaklıkta yer almaktadır.

Artvin Beyazsu Yaylası Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için ilk başta Artvin ilinden her saat başı kalkan Kooperatif minibüsleriyle ulaşım sağlayabilirsiniz. Borçka merkezden ise şahsi aracınızla veya bir araç kiralamak suretiyle buraya tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Zaman zaman Artvin merkezden buraya turlar düzenlenmektedir. Bu turlarla anlaşıp buraya daha rahat bir şekilde de ulaşım sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here